Nasze projekty

Bracia z Taize zapraszają młodzież z całego świata. „Tęskniliśmy za wami”

Bracia z ekumenicznej wspólnoty w Taizé, w Burgundii we Francji zapraszają do udziału w spotkaniach zarówno na miejscu, jak i za pośrednictwem mediów – zapewnił w miniony czwartek przeor – brat Alois.

Sjoerd Mouissie/ CC BY-NC-ND 2.0

Na początku tego lata my, bracia, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy serdecznie pozdrowić tych z Was, którzy przygotowują się do przyjazdu do Taizé w ciągu najbliższych tygodni. Wraz z siostrami obecnymi w Taizé i w Ameugny, z młodymi wolontariuszami, którzy przez ostatnie kilka miesięcy mieszkali w Taizé, możemy powiedzieć: „Tęskniliśmy za wami!” – powiedział brat Alois.

Oczywiście to lato nadal będzie w dużym stopniu naznaczone trudną sytuacją sanitarną, związaną z pandemią koronawirusa. Będziemy musieli uważać, aby przestrzegać przepisów sanitarnych i nie myśleć, że wszystko jest już za nami. Będziemy nadal myśleć o wszystkich osobach, które zostały boleśnie doświadczone lub znalazły się w trudnej sytuacji przez miniony okres, a także modlić się za leczących, którzy są tak narażeni.

W każdym tygodniu lata w Taize będzie przebywać kilkaset młodych ludzi, głównie w małych grupach przyjaciół. Dla tych, którzy nie będą mogli przyjechać do Francji, bracia przygotowali transmisję audio modlitwy wieczornej, a w każdą sobotę transmisję wideo. Dodatkowo w każde sobotnie popołudnie będą się odbywać warsztaty transmitowane z Taize. Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego chciałbym na koniec podziękować tym, którzy wspierali przyjęcie w Taizé w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a także wielu osobom, które wyraziły swoją wdzięczność wspólnocie za modlitwy online lub za inne znaki komunii między nami – dodał brat Alois.

Reklama

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę