Nasze projekty

Biskup Mediolanu będzie się modlił z dachu najwyższego wieżowca w mieście

Z dachu najwyższego biurowca w Mediolanie tamtejszy arcybiskup Mario Delpini będzie codziennie od 14 do 22 maja przewodniczył południowej modlitwie pod hasłem „Mądrość przychodzi z góry”. Hierarcha chce wyprosić wsparcie Ducha Świętego w odpowiedzi na spowodowany pandemią „stan duchowego zagrożenia”, poinformowała archidiecezja mediolańska.

Abp Delpini zamierza wejść na dach wieżowca i tam aż do Wigilii Zesłania Ducha Świętego modlić się każdego dnia o godz. 12.33. Modlitwa przy kopii Madonny z katedry mediolańskiej będzie transmitowana w Internecie. Biurowiec jako symbol metropolii gospodarczej północnych Włoch symbolizuje także konsekwencje gospodarcze pandemii.

Liczący 50 pięter i 209 m wysokości Allianz Tower jest najwyższym drapaczem chmur we Włoszech, gdy chodzi o ilość pięter. Jego projektantami są architekci: Arata Isozaki z Japonii i Włoch Andrea Maffei. Wraz z anteną biurowiec liczy 250 m wysokości. Dla porównania: bazylika św. Piotra ma wysokość 133,3 m. Inny wieżowiec Mediolanu, należący do banku Unicredit-Tower ma wprawdzie 231 metrów wysokości, ale tylko 32 piętra.

Reklama
Reklama

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę