Nasze projekty

Argentyńscy biskupi przeciw korupcji i handlowi narkotykami

Dokument, zatytułowany „Kultura śmierci i odrzucenia nie musi panować w naszym kraju”, ogłosiła Komisja episkopatu Argentyny ds. Sprawiedliwości i Pokoju. Przypomniała w nim ks. Juana Viroche, który miesiąc temu zginął w niewyjaśnionych dotychczas okolicznościach. Był on znany z odwagi w zwalczaniu mafii narkotykowej, która wielokrotnie groziła mu za to na różne sposoby.

„Z bólem stwierdzamy – czytamy w dokumencie – że organizacja ta przeniknęła do różnych sektorów i instytucji naszego społeczeństwa”. Komisja wezwała do „pilnego oczyszczenia policji, sił porządkowych i innych instytucji, do których dostały się interesy związane z handlem narkotykami”.

Biskupi argentyńscy zapewnili przy tym o swej bliskości wspólnotę, którą dotknęła śmierć jej duszpasterza, a która jednocześnie cierpi z powodu narkotyków, przemocy i korupcji. „Pieniądz obecny w wielkich ilościach w handlu narkotykami jest splamiony krwią” – czytamy w dokumencie.

Jego autorzy przypomnieli także, że głównymi ofiarami handlu narkomanii są biedni oraz dzieci i młodzież. „Narkomania to forma współczesnego niewolnictwa dla wielu ludzi i całych rodzin; nie wiedzą oni, do kogo się zwrócić i w zmaganiu się z tym wielkim problemem pozostawieni są samym sobie” – stwierdzili biskupi.

Reklama

(KAI/RV) / Buenos Aires

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite