Nasze projekty

Arcybiskup Buenos Aires ma nadzieję na wizytę papieża w Argentynie. „Wszyscy na niego czekamy”

"Ludzie chcą spotkać swojego pasterza. Wszyscy na niego czekamy. Chcemy go zobaczyć, chcemy usłyszeć jego słowa. Potrzebujemy jego fizycznej obecności w naszym kraju" - powiedział arcybiskup Buenos Aires, Jorge Ignacio García Cuerva

Fot. Angie Menes/Cathopic

Jednocześnie przypomniał, że Argentyńczycy doświadczają obecnie jednego z najpoważniejszych kryzysów w swojej historii i że w tej sytuacji Kościół musi być blisko ludzi. Abp García podkreślił, że Argentyńczycy muszą nauczyć się postrzegać papieża jako globalnego przywódcę i nie kategoryzować go w krajowych debatach politycznych.

CZYTAJ TEŻ: Polityka, problemy w Kościele, a może osobisty radykalizm. Dlaczego Franciszek “zrezygnował z Ojczyzny”?

Odnosząc się do zaplanowanej na niedzielę kanonizacji argentyńskiej błogosławionej Marii Antonii od św. Józefa de Paz y Figueroa, znanej jako „Mama Antula”, arcybiskup powiedział, że tym aktem religijnym papież wysyła jasny komunikat. Jego zdaniem chce zachęcić swoich rodaków do odwagi i kreatywności w obliczu dramatycznie narastającego „wiecznego kryzysu” w kraju, tak jak przyszła święta dała przykład w swoich czasach.

Reklama

Podkreślił, że obecność prezydenta Javiera Milei na kanonizacji w Watykanie jest ważnym wydarzeniem dla wszystkich Argentyńczyków. Zaznaczył, że na poziomie instytucjonalnym relacje między nowym rządem kraju a Kościołem katolickim są „dobre i serdeczne”.

ZOBACZ: Franciszek przekazał różaniec dla nowego prezydenta Argentyny

Zwrócił uwagę, że papież wykazał się „wielkością, gdy zadzwonił do nowo wybranego prezydenta po jego zwycięstwie w wyborach i pogratulował mu”. Ponieważ «grał w innej lidze», papież był również gotów wybaczyć Milei jego czasami nierozsądne i nieostrożne wypowiedzi podczas kampanii wyborczej – powiedział arcybiskup Buenos Aires.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę