Nasze projekty

Anglia: kościoły wolne od pandemicznych obostrzeń

Brytyjski rząd uchylił ograniczenia narzucone w związku z koronawirusem. Decyzja dotyczy również miejsc kultu. Nie ma obowiązku noszenia masek i zachowania społecznego dystansu.

fot. Cathopic

Powróciła możliwość przyjęcia komunii do ust, można również przywrócić obecność wody święconej przy wejściu do kościoła. W wielu świątyniach ponownie zabrzmi chóralny śpiew parafian. Przestają również obowiązywać ograniczenia dotyczące ruchu w kościołach i można wznowić darowizny w postaci tradycyjnego zbierania na tacę. W wielu kościołach usunięto taśmy i oznakowanie, ograniczające liczbę uczestników Mszy św.

Pandemia jeszcze się nie skończyła

19 lipca był w Anglii tzw. Dniem Wolności. Biskupi zachęcają jednak do wytrwania w postawie osobistej i powszechnej odpowiedzialności za bliźnich.

Pandemia się nie skończyła – podkreśla brytyjski premier, apelując o rozsądek i zachowanie dotychczasowych zasad współżycia zwłaszcza tam, gdzie występuje duże zgromadzenie ludzi. Biskupi, w nawiązaniu do tego zdania, oświadczyli, że Kościół w Anglii i Walii będzie ostrożnie podchodził do działalności prowadzonej w budynkach sakralnych. Jak mówią biskupi, pewne praktyki zapobiegawcze nadal są pożądane, tym samym podkreślają jednak konieczność przywrócenia niedzielnej Mszy św. jej prawowitego miejsca w naszym życiu. Wszystkich katolików, żyjących na Wyspach, proszą o dołożenie wszelkich starań, aby uczestniczyli w niedzielnej Mszy św. i głęboko zastanowili się nad tym, czy jest ona dla nas priorytetem.

Reklama
Reklama

Eucharystia – przyczyna najgłębszej radości

W ostatnich dniach episkopat przypomniał przesłanie, które wystosował kilka miesięcy temu: Eucharystia powinna być przyczyną naszej najgłębszej radości, naszego najwyższego sposobu dziękowania Bogu i szukania Jego miłosierdzia i miłości. Musimy uczynić z niego kamień węgielny naszego życia. Przypominają te słowa teraz, kiedy powróciliśmy do pełnego celebrowania niedzielnej Mszy św. i odnowionego obchodzenia Dnia Pańskiego.

kw/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę