Nasze projekty

Sagrada Familia będzie miejscem szczepień przeciwko COVID-19

Organizowane w niektórych diecezjach Hiszpanii w salach katechetycznych szczepienia przeciwko COVID-19 zostaną poszerzone o duże świątynie. Władze kościelne tego kraju zgodziły się już, jak ustaliły media w Katalonii, na udostępnienie wnętrz bazyliki Sagrada Família w Barcelonie, na północnym wschodzie kraju. Inną dużą świątynią będzie katedra w Toledo, w środkowej Hiszpanii.

Według dziennika „El Español” obecnie trwają ustalenia pomiędzy władzami diecezji a ministerstwem zdrowia co do zasad, na podstawie którym miałyby odbywać się szczepienia wewnątrz świątyń.

Wśród miejsc użyteczności publicznej wykorzystywanych do masowych szczepień obywateli Hiszpanii są już m.in. ośrodki kultury i obiekty sportowe. W sobotę pierwsze szczepienia ruszyły na stadionie Nuevo Colombino w andaluzyjskiej Huelvie, na południu kraju. Według służb medycznych Andaluzji w najbliższych dniach szczepień należy się spodziewać także na dwóch stadionach w Sewilli: im. Sancheza Pizjuana oraz im. Benita Villamarina.

Według agencji Europa Press w kilku miejscach Hiszpanii ruszyły już szczepienia przeciw COVID-19 w muzeach, a niebawem udostępnione zostaną też niektóre areny, na których przed epidemią organizowane były walki z bykami.

Reklama
Reklama

Z informacji władz medycznych Katalonii wynika, że regionalne służby oczekują na większe dostawy szczepionek, aby rozpocząć szczepienia na terenie dużych obiektów użyteczności publicznej, wśród których ma być m.in. stadion Camp Nou, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze klubu FC Barcelona.

SPRAWDŹ: Watykan na minusie. Papież zaakceptował budżet Stolicy Apostolskiej

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite