Abp Szewczuk wzywa: Zróbmy wszystko, aby ocalić ludzkie życie na Ukrainie!

"Uważamy, że możliwe jest uratowanie ludzkiego życia na Ukrainie, nie tylko dzięki odwadze obrońców Ukrainy, ale także dzięki postawie społeczności międzynarodowej. Zróbmy więc wszystko, aby ocalić ludzkie życie na Ukrainie!" - stwierdził abp Światosław Szewczuk, w wideoprzesłaniu w 42. dniu rosyjskiej wojny z Ukrainą.

fot. Taine Noble/unsplash.com

Abp Szewczuk, arcybiskup większy kijowsko-halicki i zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego zauważył, że naród bohatersko broni swojej ziemi, pokazuje przykłady bohaterstwa nie tylko walcząc na polu bitwy, ale także ratując ludzkie życie. Tej nocy wróg ponownie przypuścił atak rakietowy na najbardziej wrażliwe elementy infrastruktury ukraińskiej gospodarki. Kilka przedsiębiorstw przemysłu chemicznego zostało zbombardowanych, co wyrządziło ogromne szkody w ekologii tych miast i wsi – powiedział.

Zwierzchnik UKGK zaznaczył, że „szczególnie współczujemy losowi tych ludzi, którzy znaleźli się na tymczasowo okupowanych terytoriach.” Wiemy, że w regionie Chersonia, na południu regionu Zaporoże, kończy się żywność i nie ma już możliwości dostarczania tam pomocy humanitarnej – powiedział.

„Zróbmy więc wszystko, aby ocalić ludzkie życie na Ukrainie!”

Zwrócił też uwagę, że bohatersko trzyma się ukraiński Mariupol, ale tam też nie mogła być dostarczona pomoc humanitarna. Ponadto ewakuacja ludności z tych niebezpiecznych obszarów staje się coraz trudniejsza. Korytarze humanitarne są nieustannie ostrzeliwane, a większość ludzi ginie właśnie podczas ewakuacji. Wszystkich nas wzruszyła historia czteroletniego Saszy z regionu wyszogrodzkiego w obwodzie kijowskim, który również zginął podczas ewakuacji – zaznaczył abp Szewczuk.

Reklama
Reklama

Życie ludzkie w czasie wojny. . . Ile jest warte w oczach człowieka? W oczach Boga jest ono bezcenne. Uważamy, że możliwe jest uratowanie ludzkiego życia na Ukrainie, nie tylko dzięki odwadze obrońców Ukrainy, ale także dzięki postawie społeczności międzynarodowej. Zróbmy więc wszystko, aby ocalić ludzkie życie na Ukrainie! – wezwał zwierzchnik UKGK.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę