Nasze projekty

500 chrześcijan zamordowanych w Nigerii

Co najmniej 500 katolików zginęło z rąk członków terrorystycznej organizacji Boko Haram w prowincji Borno w północno-wschodniej Nigerii. Ponadto terroryści wypędzili 25 księży i 40 sióstr zakonnych z ich domostw. Poinformował o tym 5 kwietnia w stolicy prowincji - Maiduguri miejscowy biskup katolicki Oliver Doeme. Dodał, że w 2014 roku spalono tam 250 kościołów.

Hierarcha podkreślił również, że Boko Haram zmusiła ponad 80 tys. katolików do opuszczenia swoich domów, a dalszych 64 tys. musiało uciekać do Kamerunu; ponadto 50 katechistów, z powodu prześladowań, uciekło z trzech prowincji: Adamawa, Yobe i Borno.

Biskup wyraził uznanie dla obecnych poczynań rządu i wojska w zwalczaniu terroryzmu. Jednocześnie zaznaczył, że „walka z Boko Haram nie może ograniczać się jedynie do działań zbrojnych, ale powinna też obejmować dziedzinę duchową, ponieważ organizacja ta jest siłą diabelską i formą zarazy”.

Ordynariusz Maiduguri wezwał również Kościoły do aktywnych działań w zakresie odbudowy północno-wschodniej części państwa. „Jeśli Kościoły pomagały ofiarom konfliktu, to powinny też wziąć udział w odbudowie zrujnowanych terenów” – podkreślił biskup.

Reklama
Reklama

pg (KAI/ilsismografo) / Maiduguri

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite