Z Maryją wolni. Dzień 4.

Główną sprężyną tego zjawiska jakim jest pielgrzymowanie, jest głęboka i niczym niewzruszona wiara

Reklama

Na uwagę zasługują spostrzeżenia doktora Karola Rozenfelda, który starał się używać suchego naukowego języka do opisu pielgrzymki. W podsumowaniu swej pracy nie był w stanie jednak ukryć podziwu dla owych niestrudzonych piechurów. Swoje refleksje opisał w Pielgrzymki do Jasnej Góry w Rocznik Częstochowski (1903 r).

Jeżeli teraz zastanawiam się na chwilę nad przyczynami, które wyrywają lud spośród właściwego mu otoczenia, odrywają go od zwykłych zajęć, rozłączają matkę z dziećmi, męża z żoną, zniewalają do znoszenia wszelkiego rodzaju niewygód, trudów i udręczeń cielesnych, do kilkutygodniowej poniewierki, to przyjdziemy do przekonania, że główną sprężyną tego zjawiska jest głęboka i niczym niewzruszona wiara.

Reklama
Reklama

Zadanie:

Spróbuj dzisiaj odmówić kolejną tajemnicę różańca świętego – tajemnicę światła. Pomoc w specjalne rozważania znajdziesz tutaj  >>> Rozważania różańcowe 


“Z Maryją wolni” to cykl rozważań pielgrzymkowych, który przygotował o. Marek Tomczyk OSPPE, przewodnik Warszawskiej Pielgrzymki Paulińskiej. W dniach 6-14 sierpnia łączymy się duchowo z pątnikami zmierzającymi na Jasną Górę z Warszawy. Wszystkie rozważania znajdziesz tutaj.

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę