Nasze projekty

Znamy datę pogrzebu ks. Myszkowskiego. Kapłan zmarł po pobiciu

Uroczystości pogrzebowe ks. Adama Myszkowskiego, proboszcza parafii w Wielkiej Woli – Paradyżu w diecezji radomskiej, odbędą się we wtorek i środę. Na początku marca kapłan został ciężko pobity. Zmarł po dwutygodniowym pobycie w szpitalu, 17 marca.

Facebook.com/Diecezja Radomska

Jak podało Radio Plus, we wtorek w Paradyżu zostaną odprawione dwie msze św. żałobne. O godz. 18:00 biskup senior diecezji radomskiej Henryk Tomasik odprawi mszę z udziałem wiernych, natomiast o godz. 20:00 Eucharystii z udziałem kapłanów będzie przewodniczył bp Piotr Turzyński.

W środę o godz 12:00, w rodzinnej parafii zmarłego kapłana w Radoszycach w Świętokrzyskiem, odbędzie się msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Wacława Depo z udziałem ordynariusza radomskiego bp. Marka Solarczyka.

Napaść na kapłana

Do napaści na ks. Myszkowskiego doszło we wtorek 2 marca około godz. 19.30 na terenie plebanii w Paradyżu. Policjanci zostali wówczas powiadomieni o poważnych obrażeniach ciała, w tym głowy, jakich doznał 69-letni ksiądz, wieloletni proboszcz parafii, wskutek uderzeń kostką brukową.

Reklama
Reklama

Ks. Myszkowski zmarł w środę 17 marca po dwutygodniowym pobycie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi.

W sprawie zatrzymano 47-latka, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa. Po śmierci księdza mężczyzna może usłyszeć zarzut zabójstwa.

ZOBACZ: Zmarł ks. Adam Myszkowski, który został pobity

Reklama
Reklama

Ks. Myszkowski urodził się 18 grudnia 1952 w Radoszycach. W 1971 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, które zostały przerwane dwuletnią służba wojskową. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1978 przez posługę sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego. Jako wikariusz pracował w parafiach: Brzeźnica, Jastrząb i Starachowice – parafia pw. MB Nieustającej Pomocy. Od 1992 r. był proboszczem parafii pw. Przemienienia Pańskiego i sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli – Paradyżu i dziekanem dekanatu żarnowskiego.

kh/PAP/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę