Zełenski: nie zniszczycie naszej szczerej wiary w Ukrainę i w Boga

"I nawet gdybyście zniszczyli wszystkie nasze ukraińskie kościoły i katedry - nie zniszczycie naszej szczerej wiary w Ukrainę i w Boga. Wiary w ludzi. Odbudujemy każdy dom, każdą ulicę, każde miasto" - mówił w kolejnym przesłaniu do narodu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

fot. Володимир Зеленський/facebook.com

Pierwsze godziny i dni wojny na pełną skalę były rzeczywiście niezwykle trudne. Ale byliśmy zjednoczeni i dlatego byliśmy silni. I tak będziemy kontynuować. I tak będziemy trwać. Rosyjskie ataki rakietowe i bombowe na ukraińskie miasta to przyznanie się do tego, że na naszej ziemi nie udało nam się zrobić nic istotnego. Wszystkie nasze linie obronne zostały utrzymane. Przeciwnik nie odnosi sukcesów na żadnym z kierunków strategicznych. Są one tłumione. Są skazani na zagładę – podkreślił prezydent Zełenski w czwartkowym przemówieniu.

W dalszej części prezydent przekazał, że mimo licznych bombardowań i ataków na różne miasta w kraju wrogowi nie udało się nic osiągnąć.

Wspomniał również o ataku rakietowym okupantów na katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Charkowie, która jest najstarszym zabytkiem prawosławnym w mieście, a przede wszystkim pomnikiem Ukrainy.

Reklama
Reklama

W czasie wojny katedra stała się schronieniem dla mieszkańców Charkowa. Jest to schronienie dla wszystkich ludzi: zarówno wierzących, jak i niewierzących. Dla wszystkich, bo wszyscy są równi. Miejsce święte. Teraz jest to miejsce ogarnięte wojną. Oni nawet tego się nie boją! – zaznaczył Zełenski.

„Nie ma bunkra, w którym nie można by usłyszeć odpowiedzi od Boga”

Wykorzystują fakt, że Bóg nie daje natychmiastowej odpowiedzi. Ale On widzi. On odpowiada. Odpowiada w sposób, którego nie da się ukryć. Nie ma bunkra, w którym nie można by usłyszeć odpowiedzi od Boga. Na pewno odbudujemy katedrę – tak, by nie pozostał w niej żaden ślad wojny – zapewnił

I nawet gdybyście zniszczyli wszystkie nasze ukraińskie kościoły i katedry – nie zniszczycie naszej szczerej wiary w Ukrainę i w Boga. Wiary w ludzi. Odbudujemy każdy dom, każdą ulicę, każde miasto. Rosji zaś mówimy: nauczcie się słów „reparacje” i „kontrybucje”. Odpłacicie nam za wszystko, co uczyniliście przeciwko Ukrainie. W całości. Nie zapomnimy też o tych, którzy zginęli. Jesteśmy z Bogiem – zakończył.

Reklama
Reklama

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę