Nasze projekty

Archidiecezja krakowska dziękuje za sprawne działanie ws. ataku na kierowcę biskupa. „Jego stan jest ciężki, ale stabilny”

Archidiecezja krakowska podziękowała lekarzom, służbom ratowniczym i funkcjonariuszom policji za sprawne działanie w związku z atakiem nożownika na kierowcę bp. Roberta Chrząszcza. "Dziękujemy też za wszystkie modlitwy za pana Sławomira i prosimy o dalsze modlitewne wsparcie" - pisze krakowska kuria.

fot. archidiecezja krakowska/flickr.com

Archidiecezja krakowska podziękowała w mediach społecznościowych lekarzom, służbom ratowniczym i funkcjonariuszom policji za sprawne działanie w sprawie ataku na kierowcę biskupa pomocniczego tej archidiecezji Roberta Chrząszcza, do którego doszło w ubiegłą niedzielę w Myślenicach. Tamtejsza Prokuratura Rejonowa prowadzi w tej sprawie postępowanie.

Kierowca bp. Roberta Chrząszcza jest otoczony opieką w szpitalu w Myślenicach. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Dziękujemy Ratownikom, Lekarzom i Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie za sprawne działanie – poinformowano na profilu Archidiecezji Krakowskiej na Twitterze.

Dziękujemy też za wszystkie modlitwy za pana Sławomira i prosimy o dalsze modlitewne wsparcie – dodała krakowska kuria w mediach społecznościowych.

Reklama

Wszczęto postępowanie w sprawie usiłowania zabójstwa

W niedzielę 13 listopada w okolicy kościoła pw. Podniesienia Krzyża w Myślenicach mężczyzna w wieku 30 lat zaatakował nożem 56-letniego kierowcę auta biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej Roberta Chrząszcza. Sprawca zadał ofierze dwa uderzenia, jedno w okolice twarzy, a drugie w okolice lewego obojczyka, następnie zbiegł z miejsca zdarzania. Jednak po trzech godzinach został zatrzymany przez Policję.

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach wszczęła w poniedziałek postępowanie w sprawie usiłowania zabójstwa. Po przesłuchaniu pokrzywdzonego podjęta zostanie decyzja w zakresie przedstawienia zarzutów, a następnie wykonane zostaną czynności z udziałem podejrzanego oraz podjęta zostanie decyzja w zakresie skierowania wniosku w przedmiocie stosowania środka zapobiegawczego – poinformowała Prokuratura w wydanym komunikacie.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę