WHO: liczba osób dotkniętych wojną na Ukrainie wynosi już ok. 18 milionów

"Obecnie szacuje się, że liczba osób dotkniętych wojną na Ukrainie wynosi 18 milionów, z czego 6,7 miliona to osoby wewnętrznie przesiedlone" - przekazało w poniedziałek biuro Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę.

fot. Kevin Bückert/unsplash.com

Ponadto prawie 3 mln mieszkańców 44-milionowej Ukrainy uciekło przed działaniami zbrojnymi za granicę – podano w komunikacie.

WHO przekazała również, że od początku rosyjskiej inwazji do soboty odnotowano 31 zweryfikowanych ataków na placówki medyczne na Ukrainie. W ich wyniku zginęło 12 osób, a rannych zostało 34, w tym pracownicy służby zdrowia.

Reklama
Reklama

Światowa Organizacja Zdrowia w komunikacie stanowczo potępiła akty przemocy przeciw służbie zdrowia. Każdy atak z osobna pozbawia ludzi usług ratujących życie. Ataki na służbę zdrowia są naruszeniem międzynarodowego prawa humanitarnego i praw człowieka – przekazano.

Wielu dystrybutorów na Ukrainie nie działa, niektóre zapasy są niedostępne z powodu działań wojennych, zapasy leków są na wyczerpaniu, a szpitale mają problemy z zapewnieniem opieki chorym i rannym – podkreślono.

pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę