Nasze projekty

Zaufajcie Duchowi! Działa dyskretnie lecz skutecznie

Zaufajcie Duchowi Świętemu, bo On działa dyskretnie, ale skutecznie - mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas Mszy św. dla polskiej młodzieży z różnych krajów świata. W Warszawie trwa Kongres Młodzieży Polonijnej.

Prymas Polski komentował w swojej homilii poniedziałkową Ewangelię dnia, porównującą Królestwo Boże do ziarenka gorczycy.

„Nasza wiara i nasze powołanie, choć mają same w sobie własną siłę – jak ziarno czy kwas chlebowy – żeby jednak służyły naszemu rozwojowi i włączały nas rzeczywiście w budowanie królestwa niebieskiego, muszą zostać użyte przez Ducha Świętego” – mówił abp Polak. Jak dodał, „dopiero wtedy, gdy On dosłownie wrzuca nas w życie, w rzeczywistość, w której żyjmy, może coś z tego wyrosnąć”.

Przytoczył w tym miejscu słowa papieża Franciszka: „dajcie się przekonać, że jest w Was wielka siła”. – Uwierzcie w moc Ducha św., który potrafi wyzwolić będącą w nas siłę życia wiarą i własnym powołaniem – mówił abp Polak.

Reklama
Reklama

Zaznaczył, że właśnie od Ducha św. zależy rozwój naszego indywidualnego powołania. – Duch św. będzie w was działał jak zakwas w cieście chlebowym. To Jego działanie jest dyskretne, ale skuteczne, bo przemienia nas od wewnątrz. Odrywa nas od skupiania się na sobie i powołuje do dawania siebie innym – podkreślał Prymas Polski.

W II Kongresie Młodzieży Polonijnej bierze udział 250 osób z różnych części świata – młodzież z krajów skandynawskich, Europy Zachodniej, Brazylii, Paragwaju, Stanów Zjednoczonych, a także ze Wschodu: Ukrainy, Białorusi, Litwy, dalekiej Rosji czy Mołdawii. Młodzi zostali podjęci przez rodziny z warszawskich parafii.

Wydarzenie potrwa do 5 sierpnia.

Reklama
Reklama

mg/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite