Wyjątkowe wydarzenie na pielgrzymce. „Jesteśmy szczęśliwi, marzyliśmy o tym dniu”

Poznali się dokładnie trzy lata temu podczas pielgrzymki, a dziś na jasnogórskim szlaku powiedzieli sobie sakramentalne "tak". "Powierzyliśmy się Matce Bożej" - mówią Maria Katra i Mateusz Kreft, którzy zawarli związek małżeński podczas Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

fot. Piesza Pielgrzymka Tarnowska/ Facebook

Maria i Mateusz z grupy nr 21 zawarli związek małżeński podczas mszy św. w Zabawie, a pobłogosławił ich bp Artur Ważny. Maria jest na pielgrzymce po raz siódmy a Mateusz po raz piąty. Jesteśmy szczęśliwi, marzyliśmy o tym dniu i to się wydarzyło – mówi.

Mateusz należy do wspólnoty Cenacolo. Wspólnotę założyła włoska siostra Elwira, która poświęciła swoje życie, żeby pomagać młodym chłopakom uzależnionym od alkoholu, narkotyków. Teraz wspólnota jest na całym świecie pomaga osobom zagubionym – podkreśla.

„Wiedzieliśmy, że to jest to”

Młodzi poznali się podczas pielgrzymki trzy lata temu, ale później przez kolejny rok od spotkania nie widywali się, bo Mateusz wrócił do wspólnoty. Powierzyliśmy się Matce Bożej. Odmawialiśmy codziennie różaniec za siebie. Rok później jak się zobaczyliśmy to wiedzieliśmy, że to jest to i że na pielgrzymce chcemy dalej się powierzyć Matce Bożej – dodaje Maria.

Reklama

Nowożeńcy otrzymali od pielgrzymów obraz Świętej Rodziny z Nazaretu. W uroczystości wzięła udział również rodzina i członkowie wspólnoty Cenacolo z Poręby Radlnej. Pielgrzymka tarnowska ma formę sztafety, a na szlak wyruszyły kolejne trzy grupy – ponad tysiąc osób. Tematem tegorocznych rekolekcji w drodze jest msza święta. W Eucharystii chodzi o miłość – te słowa wiele razy padały podczas pielgrzymkowej homilii. Czy przyszedłeś, aby otrzymać miłość, żeby pocałować Jezusa, czy dlatego, że wypada być na mszy św. – pytał ks. Michał Dąbrówka.

„W małżeństwie odkrywamy prawdę, że miłość wyrażana poprzez ciało ma dawać życie”

Mszy św. przewodniczył bp Artur Ważny, który wskazał na ważną triadę w życiu chrześcijanina: miłość, ciało i życie. To jest definicja wcielenia. Bóg, który jest miłością stał się ciałem, żeby dać nam życie, potem odkrywamy, że w Eucharystii dzieje się to samo – Boża miłość przez Ciało, które przychodzi na ołtarz chce – tym, którzy je przyjmują – dać życie wieczne. Natomiast w małżeństwie odkrywamy prawdę, że miłość wyrażana poprzez ciało ma dawać życie. Nie tylko chodzi o dzieci, ale o życie, które wnosi się w ten świat – dodał.

Bp Artur Ważny po raz pierwszy w historii pielgrzymki poprowadził też drogę krzyżową dla pielgrzymów szlakiem męczeństwa bł. Karoliny w Wał – Rudzie.

Reklama

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę