Nasze projekty

„Wstydzę się za rodzica”. Wyjątkowa kampania społeczna Fundacji Pojednanie

Dzieci wstydzą się rodziców z różnych powodów. Jednym z nich jest ich uzależnienie. Ponadto unikają rodziców za ich wygląd, sposób mówienia, status społeczny i majątkowy. Na Podlasiu powstaje ośrodek, dzięki któremu z bezpłatnej terapii będzie mogło skorzystać wiele rodzin. Ty także możesz pomóc go stworzyć!

fot. materiały prasowe

Fundacja Pojednanie z Hodyszewa rozpoczęła kampanię społeczną pod hasłem „Wstydzę się za rodzica”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem wstydu wśród  dzieci (nastolatków) w stosunku do rodziców, a także zebranie funduszy na budowę Domu Miłosierdzia – ośrodka terapeutycznego dla rodzin i osób z problemami uzależnieniowymi.

Dlaczego dzieci wstydzą się rodziców?

Wstyd ma nas chronić przed przekraczaniem granic. Ale często obraca się przeciw nam, odbiera siłę, blokuje, pozbawia dobrych relacji. Szczególnie dotyczy to nastolatków, którzy czują się nie tacy, jak trzeba, i wstydzą się tego, kim są.

Brené Brown, amerykańska badaczka, która poświęciła ponad dziesięć lat na badanie tego doświadczenia, określa wstyd, jako lęk przed zerwaniem poczucia więzi. Ono zaś wraz z poczuciem przynależności i miłością stanowi fundament naszego życia, nadając mu sens i znaczenie.

Reklama

Dzieci wstydzą się rodziców z różnych powodów. Jednym z nich jest ich uzależnienie. Ponadto unikają rodziców za ich wygląd, sposób mówienia, status społeczny i majątkowy. Takie dziecko nie zaprasza kolegów czy koleżanek do domu. Jest często odrzucane i wyśmiewane w szkole. Jego rzeczywistość jest kompletnie inna, od dziecka z rodziny bez nałogów.

Niezwykły Dom Miłosierdzia w Hodyszewie

Fundacja planuje stworzyć na Podlasiu w Hodyszewie ośrodek na 30 miejsc z terapią zamkniętą dla osób uzależnionych oraz terapią indywidualną, grupową, warsztatami terapeutycznymi i ogólnorozwojowymi, socjoterapią i grupami wsparcia dla uzależnionych i rodzin w kryzysie.

W jednym ze skrzydeł Domu Miłosierdzia, chcielibyśmy utworzyć Dom dla samotnych matek, które borykają się z problemem odrzucenia i przemocy. Chcemy także, aby w Domu Miłosierdzia znalazły pomoc osoby przeżywające wstyd, które odzyskają pewność siebie. Na terenie ośrodka planowany jest innowacyjny projekt azylu dla zwierząt, który będzie jednym z elementów terapii osób uzależnionych – wyjaśniają.

Reklama

Możesz pomóc. Nie jesteś bezsilny!

Każdy z nas zna osobę z problemami – czy to z dalszej rodziny, z pracy, czy też sąsiada. Często czujemy się bezsilni wobec tragedii całej rodziny tej osoby. Wpłata datku na budowę ośrodka dla rodzin i osób uzależnionych to wymierna pomoc na rzecz dzieci, a nawet całych rodzin, które w przyszłości będą mogły bezpłatnie korzystać z Domu Miłosierdzia. Strona kampanii i zbiórki: www.fundacjapojednanie.pl.

Fundacja Pojednanie powstała w 2017 roku i pomogła już wielu osobom. Działa przy Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Jej misją jest pomoc rodzinie, ludziom uzależnionym, otaczanie opieką ich bliskich oraz wspieranie w trudnych chwilach. Fundacja obecnie prowadzi terapie i socjoterapie dla osób uzależnionych, ich współmałżonków i dzieci oraz małżeństw w kryzysie. Prowadzi grupy wsparcia dla alkoholików AA, dla osób współuzależnionych Al – Anon, dla małżeństw w kryzysie „Sychar”. Prowadzone są spotkania i warsztaty dla ojców i matek. Pomagamy ludziom, którzy doświadczają przemocy i traumy. Prowadzimy warsztaty rozwojowe „12 kroków ku pełni życia”. Planuje także stworzenia dużego, prężnie działającego Ośrodka terapeutycznego dla rodzin i osób uzależnionych o nazwie „Dom Miłosierdzia” w budynku starej szkoły podstawowej w Hodyszewie.

Reklama

materiały prasowe, zś/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę