Nasze projekty

Wnuczka Franciszka Pieczki robi o nim film. „O dziadku pamiętamy każdego dnia”

Swoją ostatnią rolę zagrał w krótkometrażowym filmie „Hańba”, przy którym pracowała… jego wnuczka. Teraz Alicja Pieczka zapowiada, że zrobi film o swoim dziadku!

fot. apieczka/instagram.com

Niedawno, 18 stycznia bliscy i przyjaciele Franciszka Pieczki wspominali go przy okazji 94. rocznicy jego urodzin. O dziadku pamiętamy każdego dnia, a w dzień jego urodzin szczególnie – powiedziała Alicja Pieczka, wnuczka aktora w rozmowie z portalem internetowym Telemagazyn.pl.

ZOBACZ: „Liczę, że tam w niebie spotkam moją ukochaną żonę Henieczkę”. Niezwykła historia miłości Franciszka i Henryki Pieczków

Artysta przez swoje długie zawodowe życie zagrał w ponad stu filmach, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jak się okazuje swoją ostatnią rolę aktor zagrał w krótkometrażowym filmie „Hańba”, przy którym pracowała… jego wnuczka. Dziewczyna studiuje produkcję filmową i telewizyjną na Warszawskiej Szkole Filmowej.

Reklama

Jak dowiedział się portal Telemagazyn.pl, Alicja Pieczka planuje realizację filmu o swoim dziadku. Film powstanie w ramach pracy licencjackiej. Całość ma być rozwinięciem pomysłu filmu fabularnego o aktorze. Jak mówi, jeśli uda się jej obronić ten pomysł na uczelni, planuje starać się o dofinansowanie na napisanie scenariusza i produkcję. Trzymamy kciuki za realizację!

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ala Pieczka (@apieczka)

„Mieszkaliśmy z nim od urodzenia”

Franciszek Pieczka, polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy zmarł 23 września 2022 roku. W czasie jego pogrzebu mogliśmy usłyszeć wspomnienia jego wnuczki Alicji Pieczki. O tym jak wielkim był aktorem, mogłabym mówić godzinami, ale dla nas był dziadkiem, z którym mieszkaliśmy od urodzenia, dziadkiem, który codziennie rano robił nam herbatę z miodem, a bardziej miód z herbatą. Rodzina była dla niego najważniejsza – mówiła łamiącym głosem.

Reklama

telemagazyn.pl,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę