Nasze projekty

Wadowice zaprosiły papieża Franciszka do odwiedzin miasta

Władze Wadowic przekazały kard. Stanisławowi Dziwiszowi zaproszenie dla papieża Franciszka do odwiedzenia papieskiego miasta podczas Światowego Dnia Młodzieży w lipcu 2016 roku. Gdyby do tego doszło, papież Franciszek byłby trzecim następcą św. Piotra, który pojawił się rodzinnym mieście Karola Wojtyły

Fot. Pxhere/Domena publiczna

Pod zaproszeniem widnieje, obok popisu przewodniczącego wadowickiej Rady Miejskiej, podpis wybranego w grudniu ub. roku burmistrza Wadowic, Mateusza Klinowskiego – znanego z lewicowych sympatii polityka, przedstawiającego się na swym blogu internetowym jako „radykalny głos pokolenia JP2 z miasta, gdzie wszystko się zacięło”.

W zaproszeniu samorządowcy pokreślili, że Światowe Dni Młodzieży w Krakowie będą wydarzeniem, które da „niezwykłą możliwość spotkania z Ojcem Świętym milionom młodych ludzi z całego świata”.

„W imieniu mieszkańców Miasta i Gminy Wadowice mamy zaszczyt zaprosić Waszą Świątobliwość do złożenia wizyty w rodzinnym mieście świętego Jana Pawła II, który zainicjował ideę spotkań z młodymi. Wielkim zaszczytem dla Wadowiczan byłaby możliwość goszczenia Jego Świątobliwości. Żywimy nadzieję, że czas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku będzie ku temu idealną okazją – napisali samorządowcy w zaproszeniu.

Reklama

Już w sierpniu 2013 roku metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz zachęcał wadowickich samorządowców do włączenia się w organizację ŚDM i obiecał poprzeć zaproszenie do miasta nad Skawą papieża Franciszka.

Jak podkreślał wówczas hierarcha, w mieście rodzinnym papieża jest dużo miejsca dla pielgrzymów i mogłoby ono przyjąć wielu gości. „Do niczego papieża nie jesteśmy w stanie przymusić, papież sam decyduje, ale zaproście papieża do Wadowic, a Bóg da, że może przyjedzie” – powiedział wówczas metropolita, stojący na czele ogólnopolskiego zespołu ds. wizyty Ojca Świętego w czasie ŚDM w 2016 r.


rk / Wadowice

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę