Nasze projekty

W Zabawie rusza Miasteczko Modlitewne

"Miasteczko Modlitewne" to wydarzenie organizowane przez tarnowskie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. W Sanktuarium ich patronki, bł. Karoliny Kózkówny, organizują w weekend przestrzeń na modlitwę i warsztaty. Przyjedzie tu młodzież z całej Polski. Tegorocznej edycji Miasteczka przyświeca hasło „Przyjdź i zajmij miejsce swe...”

fot. YouTube/Portal Diecezji Tarnowskiej

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza w Polsce ok. 10 tys. młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat. W KSM-ie uczą się, jak twórczo i aktywnie przeżyć swoją młodość. Głównym celem Stowarzyszenia jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne zaangażowanie w życie Kościoła.

Co roku w Zabawie KSM organizuje tzw. Miasteczko Modlitewne. To wydarzenie wiąże się z rocznicą urodzin bł. Karoliny, która jest patronką Stowarzyszenia. W tym roku odbędzie się już XI edycja tego spotkania, jednak z uwagi na epidemię musiało ono zostać skrócone z 7 do 2 dni. KSM zaprasza do Zabawy na weekend 1-2 sierpnia.

Jak mówi Paweł Ryndak, burmistrz Miasteczka Modlitewnego, podczas spotkania młodzi chcą przede wszystkim zaprosić Jezusa do swojego życia, aby lepiej zrozumieć własne miejsce we wspólnocie Kościoła. – Pragniemy, aby to On stał się centrum naszego życia, a wszelkie podejmowane przez nas działania były skupione na Nim – tłumaczy Ryndak.

Reklama
Reklama

Nowym elementem spotkania w tym roku będzie specjalny hymn wydarzenia, „Do Karoliny”. Przygotowano także 8 grup warsztatowych m.in. z kaligrafii, śpiewu, tańca towarzyskiego, zarządzania czasem czy języka migowego oraz pierwszej pomocy. – Nie zabraknie również urodzinowego tortu – mówi Paweł Ryndak. W tym roku przypada 122. rocznica urodzin bł. Karoliny Kózkówny.

os, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę