Nasze projekty

W niedzielę szczepienia przeciwko COVID-19 w sześciu parafiach na Podhalu

W sześciu podhalańskich parafiach będzie można w najbliższą niedzielę 18 lipca przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson przeciwko covid-19. To wspólna akcja archidiecezji krakowskiej i województwa małopolskiego.

Fot: Pixabay.com/redroxmedia

Bardzo dziękuję księdzu arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu, który wyraził zgodę na promocję akcji szczepień w parafiach. Głos w kwestii szczepień autorytetów społecznych, duchowych czy sportowych jest niezwykle istotny – powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Dodał, że specjalna akcja organizowana jest z myślą o gminach, w których jest najniższy poziom szczepień.

Na Podhalu są miejsca, które aktualnie najsłabiej wypadają na ogólnopolskiej mapie szczepień. Cztery gminy z tego regionu mają poziom wyszczepialności niższy niż 15 procent, podczas gdy są w Małopolsce gminy, gdzie w pełni zaszczepiła się jest połowa mieszkańców, np. Gmina Zielonki. Z kolei ponad połowa mieszkańców Krakowa jest już zaszczepiona dwoma dawkami.

W każdym punkcie 300 dawek szczepionek

Punkty szczepień zostaną przygotowane na terenie sześciu parafii. Rozpoczną swoją pracę wraz z pierwszymi Mszami świętymi w sześciu kościołach na Podhalu. Punkty będą otwarte od 7.30 do 15.30. Będą w nich pracować służby medyczne z zakopiańskiego i nowotarskiego szpitala. Każdy z sześciu punktów będzie zaopatrzony w 300 szczepionek jednodawkowego preparatu Johnson&Johnson.

Reklama
Reklama

Tymczasowe punkty szczepień będą otwarte w parafii św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej 583, parafii Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu – Rynek 34, parafii św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach – ul. Kościelna 1, parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Białym Dunajcu – ul Jana Pawła II 202, parafii św. Anny w Zębie (gmina Poronin) – ul. św. Anny 1/3, parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej – ul. Kościuszki 11.

Apel o przystąpienia do szczepienia wystosowali też do swoich mieszkańców włodarze podhalańskich gmin, na których terenie znajdują się parafie.

Szczepienie to nie tylko twoja sprawa. To sprawa życia i zdrowia innych – przypomina wójt gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski. Zachęca również, aby uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. połączyć nie tylko ze szczepieniem przeciwko covid-19. Zapraszamy również na niedzielny koncert organowy w kościele w Czarnym Dunajcu. To jedna z wielu propozycji dla mieszkańców i turystów – dodaje Marcin Ratułowski.

Reklama
Reklama

Do tej pory w Polsce wykonano prawie 32 mln szczepień. Osób w pełni zaszczepionych jest ponad 14 mln. W Małopolsce wykonano prawie 2,7 mln szczepień, a osób w pełni zaszczepionych jest blisko 1,2 mln.

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę