Nasze projekty

W Niedzielę 8. Święto Dziękczynienia

Pielgrzymka, piknik rodzinny, pokaz najnowszego sprzętu wojskowego, konkurs piosenki i impreza biegowa dla całej rodziny - to główne wydarzenia ósmego Święta Dziękczynienia. Centralne uroczystości odbędą się w niedzielę 7 czerwca przy Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich w Warszawie.

Obchody rozpocznie pielgrzymka z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, która przejdzie z placu Piłsudskiego, Traktem Królewskim, do Świątyni Opatrzności Bożej Tam zostanie odprawiona msza z udziałem Episkopatu Polski – zapowiada kardynał Kazimierz Nycz, inicjator Święta Dziękczynienia.
 

Według niego, Święto Dziękczynienia to okazja, by zawierzyć Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej swoją rodzinę.
W trakcie uroczystości na Polach Wilanowskich zakończy się peregrynacje kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji warszawskiej.
 

Przy Świątyni Opatrzności Bożej uruchomione zostanie specjalne miasteczko z wieloma atrakcjami dla dzieci. Będzie też można obejrzeć przygotowaną przez Wojsko Polskie wystawę współczesnego sprzętu używanego w armii – zapowiada z kolei wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Podkreśla, że obok przeżyć duchowych będzie można poznać żołnierzy i mile spędzić najbliższą niedzielę.
 

Reklama

Po raz pierwszy w przeddzień święta, 6 czerwca odbędzie się Bieg Wdzięczności. Impreza biegowa jest przeznaczona dla profesjonalistów i amatorów.
Rodziny będą mogły wystartować w rodzinnej sztafecie wokół Świątyni Opatrzności Bożej.
 

Tradycyjnie w Święto Dziękczynienia w parafiach katolickich zostanie przeprowadzona zbiórka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Prezes zarządu Centrum Opatrzności Bożej Piotr Gaweł organizator Święta Dziękczynienia poinformował, że w ubiegłym roku zebrano ponad 15 milionów złotych. W Archidiecezji Warszawskiej po cichu liczą na to, że w 2016 roku świątynię odwiedzi papież. W lipcu Franciszek przyjedzie do Polski na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
 

Święto Dziękczynienia zostało ustanowione przez metropolitę warszawskiego w 2008 roku. To nawiązanie do inicjatywy podjętej w czasach Sejmu Czteroletniego – w 1792 roku – budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Jej budowę rozpoczął prymas Józef Glemp. Kamień węgielny pod świątynię wmurowano 2 maja 2002 roku.

Reklama

 


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Grzegorz Maciak/dabr

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja