Nasze projekty

W maju Franciszek pojedzie do Bułgarii i Macedonii

W dniach 5-7 maja 2019 Ojciec Święty uda się z wizytą apostolską do Bułgarii i Macedonii poinformował dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Greg Burke.

„Przyjmując zaproszenie najwyższych władz obydwu republik i Kościoła katolickiego, Jego Świątobliwość Papież Franciszek odbędzie podróż apostolską do Bułgarii w dniach 5-7 maja 2019 r., gdzie uda się do miast: Sofii i Rakowski oraz 7 maja 2019 r., do Byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii, gdzie odwiedzi miasto Skopje. Program podróży zostanie opublikowany we właściwym czasie” – czytamy w komunikacie dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Licząca 15 tys. miejscowość Rakowski leży na Nizinie Trackiej. Znajduje się tam największa świątynia w Bułgarii – kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego z końca XIX. Jest on jednocześnie drugim pod względem wielkości na Bałkanach (po katedrze w Zagrzebiu). Pracują tam polscy franciszkanie z prowincji warszawskiej. Jest to największe miasto o ludności przeważnie katolickiej w Bułgarii.

KAI/ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite