Nasze projekty

W Krakowie trwają Mistrzostwa Europy w amp futbolu. Polacy rozpoczęli od wygranej

W stolicy Małopolski ruszyły mistrzostwa Europy w amp futbolu. W meczu otwarcia reprezentacja Polski wygrała z Ukrainą 3:0.

Fot: Facebook.com/AmpFutbolPolska/CyfraSport

Mistrzostwa pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii. W meczu otwarcia faworyzowana reprezentacja Polski wygrała z Ukrainą 3:0.

Polacy od początku meczu mieli przewagę, ale bramki padły dopiero w drugiej połowie. Pierwszą bramkę zdobył Krystian Kapłon, a kolejne dwie dołożył  Bartosz Łastowski.

BRAWO DRUŻYNA!ZA WALKĘ DO KOŃCA!ZA CHARAKTER I WOLĘ WALKI!ZA PIERWSZE PUNKTY NA EURO W POLSCE! ?fot.: ? Cyfrasport Photo Agency

Posted by Amp Futbol Polska on Monday, September 13, 2021

Polacy we wtorek zagrają z Izraelem, a w środę z Hiszpanią. Mecz odbył się na stadionie Cracovii, a na trybunach zasiadło 6 tysięcy ludzi.

Amp futbol to rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez zawodników po amputacji kończyny dolnej. Za to bramkarzami są sportowcy po amputacji kończyny dolnej. Ta dyscyplina jest uprawiana w ponad 40 krajach na całym świecie.

Mecze rozgrywane są na boisku o wymiarach 40 na 60 metrów. Bramki są nieco mniejsze niż w normalnej piłce nożnej o mają wymiary 2,2 metra na 5 metrów. Każda drużyna to 6 zawodników w polu i bramkarz. Mecze są podzielone na dwie połowy – po 27 minut każda.