W Krakowie rusza pierwsza kawiarnia zatrudniająca osoby z zespołem Downa

Monika, Julka, Szymek i Janek – to czwórka młodych ludzi, którzy niedawno skończyli szkołę, a w połowie stycznia rozpoczną pracę w kawiarni "Społeczna Kaffka". To pierwsza w Krakowie kawiarnia, która daje zatrudnienie osobom z zespołem Downa.

fot. Społeczna Kaffka/facebook.com

Kawiarnia Społeczna Kaffka to przestrzeń, gdzie tworzymy miejsca pracy dla dorosłych osób z zespołem Downa przygotowując ich do samodzielnej dorosłości oraz pomagając doskonalić ich umiejętności społeczne – można przeczytać w mediach społecznościowych Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Tęcza” w Krakowie, które prowadzi m.in. przedsiębiorstwo Społeczna 21, w ramach którego będzie działała kawiarnia.

W kawiarni zlokalizowanej przy ulicy Na Kozłówce 25 będą pracowali Monika, Julka, Szymek i Janek – czwórka młodych ludzi, którzy niedawno skończyli szkołę i chcą rozpocząć pracę. Przeszli już szkolenia baristyczne w krakowskich kawiarniach. Towarzyszyć im będą trenerzy pracy. Lokal będzie czynny codziennie od godz. 9.00 do 17.00.

Wierzymy, że tworzenie kolejnych takich miejsc przyczyni się do poprawy jakości życia naszych podopiecznych, a także poszerzy ich kompetencje – zwracają uwagę odpowiedzialni za Społeczną Kaffkę.

Reklama

Przedsiębiorstwo Społeczna 21 powstało w 2017 r. w krakowskim Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza”. W 2018 r. otwarto foodtruck nad Zalewem Nowohuckim, jako franczyzę Frytek Belgijskich z Krakowa. W 2019 r. otworzono sklep Zręczne Drobiazgi, w którym sprzedawane jest rękodzieło. Przedsiębiorstwo wszystkie zarobione środki przeznacza na rehabilitację osób z niepełnosprawnościami. Aktualnie daje zatrudnienie 12 osobom z zespołem Downa.

KAI, pa/Stacja7

Przeczytaj również

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę