Nasze projekty

TumJest: Program spotkania w miejscu obecności św. Wojciecha

II Spotkanie TumJest w Tumie k/ Łęczycy odbędzie się 1 maja 2017 r. Hasłem są słowa: Wojciech – święty świadek Ewangelii. Spotkanie kierowane jest do wszystkich, którzy chcą odkryć tożsamość swojej wiary i dziękować za nią w miejscu obecności św. Wojciecha. W jego trakcie odbędzie się również II Zjazd Wojciechów

W zamierzeniu organizatorów spotkanie ma pogłębić, utrwalić wiedzę, wiarę i niezłomny patriotyzm Polaków.

Dzięki prostym gestom i przedmiotom, możemy lepiej zrozumieć treści naszej wiary. Dziś ważne jest nie tylko to co się słyszy i widzi ale również to co można dostać do reki. W tym roku odbędzie się nabożeństwo soli. Każdy z nas ma być autentycznym świadkiem zbawienia – solą dla ziemi. Każdy ma iść i głosić Chrystusa. Sól – symbol świeżości i niezepsucia, symbol młodości i wiary, która się nie psuje w Tumie. Każdy otrzyma grudkę soli jako  pamiątkę z tego spotkania. Bądźmy w Tumie razem. Organizatorem jest Gmina Góra św. Małgorzaty oraz parafia NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie – pisze ks. Piotr Nowak, proboszcz tamtejszej parafii.

Reklama
Reklama

Wydarzenie objęli patronatem: J.E ks. Bp Andrzej F. Dziuba, J. E ks. Bp Wojciech Osial, Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

PROGRAM SPOTKANIA

Przeczytaj również

  10.30 – otwarta recepcja przyjeżdżających grup

  Reklama
  Reklama

  10.40 – występy orkiestr dętych

  11.30 – zawiązanie wspólnoty

  11.40 – koncert zespołu: Exodus15

  Reklama

  12.00 – Anioł Pański, wprowadzenie relikwii

  12.15 – konferencja pt.: „Wojciech – święty świadek Ewangelii”

  12.30 – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J.E ks. Bp Andrzeja F. Dziuby –  ordynariusz diecezji łowickiej, po homilii nabożeństwo soli; w czasie Mszy św. śpiewa schola Effata

  14.15 – przerwa,

  15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia;

  15.15 – zawierzenie mężczyzn i każdego z obecnych św. Wojciechowi, odmówienie litanii do św. Wojciecha

  15.30 – przygotowanie do obchodów 100. rocznicy objawień Fatimskich

  Spotkaniu towarzyszyć będzie szereg zajęć o charakterze historycznym z elementami działań artystycznych. To okazja by odkryć przeszłość z bliska. Będą kramy regionalne z jadłem swojskim, wspólne plenerowe gotowanie żuru połączone z degustacją. Odbędzie się pokaz aut sportowych, zjazd motocyklistów i regionalne spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku – zapowiadają organizatorzy.

  Najciekawsze artykuły

  co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

  Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

  Reklama

  SKLEP DOBROCI

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

  Reklama
  WIARA I MODLITWA
  Wspieraj nas na Patronite