Nasze projekty

Trwa akcja Walentynki Mocarzy

Coraz więcej internautów dołącza do akcji "Walentynki Mocarzy" rozkręconej przez Agatę Puścikowską z "Gościa Niedzielnego". Jest szansa, że niepełnosprawni podopieczni Domu w Mocarzewie pojadą jednak na wakacje.

Do dnia dzisiejszego na konto akcji wpłynęło 6556 zł z 25 tys. potrzebnych, aby 20-osobowa grupa niepełnosprawnych intelektualnie podopiecznych sióstr Zmartwychwstanek mogła pojechać na wakacje. Wielu z nich nigdy nie było nad morzem. Jeśli nie uda się zebrać całej kwoty i sfinansować wyjazdu – zostaną cały rok w ośrodku. Są to bowiem ci, którzy nie mają już rodziców albo ich rodzin nie stać na zabranie dziecka na wakacje. 

Zwykle ich wyjazd letni finansowany był z datków zebranych podczas różnych kiermaszy czy Jasełek, w które angażowali się podopieczni ośrodka. W tym roku jednak postanowili, że oszczędności wakacyjne przeznaczą na szybsze rozpoczęcie budowy nowego domu potrzebnego dla niepełnosprawnych „absolwentów” ośrodka, którzy w innym wypadku nie mieliby dokąd pójść. – Bardzo to przejmujące i pokazuje, jakie dobre moce mają nasi mali Mocarze – mówi s. Elwira Szwarc z Ośrodka w Mocarzewie.

Odzew internautów na akcję „Walentynki Mocarzy” jest spory. –Piszą do nas internauci, że owszem, świętują Walentynki, ale w tym roku w domu. Sami zrobią kolację, a zaoszczędzone pieniądze – przekażą naszym dzieciom na wakacje. Albo też piszą, że zrezygnują z kina, obejrzą coś w domu, a pieniądze przeleją naszym dzieciom, by zobaczyły morze! Grosz do grosza i może nasze dzieci nawdychają się jodu! – mówi s. Elwira.

Reklama

Jak dołączyć do akcji i wysłać Mocarzy na wakacje? Wystarczy przelać dowolną kwotę, np. tę przeznaczoną na wyjście z ukochanym w Walentynki, na nr konta Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Mocarzewie:

94 9042 1026 0710 0127 2000 0010

Tytuł przelewu: Darowizna – Wakacje Mocarzy

Reklama

Więcej szczegółów dotyczących zbiórki jak i samej akcji można znaleźć na stronie Domu Mocarzy>>

 

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę