Nasze projekty

Świętuj 98. urodziny Jana Pawła II

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” będą świętować 98. rocznicę urodzin Papieża Polaka, które przypadają 18 maja. Wolontariusze z papieskiej organizacji, wyruszą w pochodzie spod Bazyliki św. Floriana w Krakowie, aby zachęcić wiernych do wspólnego radowania. Fundacyjne obchody rocznicy zakończą się w niedzielę kiermaszem i wieloma atrakcjami dla całych rodzin.

W piątek 18 maja o godzinie 19:50 już po raz drugi spod Bazyliki św. Floriana w Krakowie, w której Karol Wojtyła był wikariuszem, wystartuje pochód pod hasłem „Od okna wikariusza do okna papieskiego”. Uczestnicy przemarszu przejdą Placem Matejki, ul. Floriańską, Rynkiem Głównym, ul. Grodzką i Placem Wszystkich Świętych i skierują się w stronę ul. Franciszkańskiej, gdzie wspólną modlitwą uczczą urodziny Patrona Fundacji. Organizatorzy przygotowali rozważania oparte na nauce Jana Pawła II, podczas których nie zabraknie również śpiewu, bo jak wiadomo – ten kto śpiewa, modli się podwójnie.
Udział w pochodzie zadeklarowali już członkowie Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny.

Dwa dni później, czyli w niedzielę 20 maja, przy Bazylice św. Floriana stypendyści przygotują szereg atrakcji dla rodzin. W godzinach 9-17 będzie można odwiedzić słodki kącik z najlepszymi wypiekami i wziąć udział w kiermaszu rękodzieł. Na najmłodszych będą czekały m.in. balonowe zoo, malowanie twarzy i bańki mydlane.
I Dzień Wspólnoty Krakowskiej, jak nazywa się wydarzenie, jest nową inicjatywą stypendystów, którzy chcą zapoczątkować tradycję fundacyjnego świętowania urodzin ich Patrona.

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite