„Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Jutro zaczyna się Tydzień Misyjny

Pod hasłem "Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy" będziemy obchodzić jutro Światowy Dzień Misyjny. Tego dnia w kościołach zostaną zorganizowane zbiórki na pomoc misjom. “Mam nadzieję, że uda nam się obudzić ducha misyjnego w każdym” - powiedział ks. Marcin Będziński, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych.

fot. Exe Lobaiza/Cathopic

Ks. Będziński podkreśla, że choć pandemia uśpiła nieco duszpasterskie działania Kościoła, to nie może ona jednak uśpić w chrześcijanach chęci mówienia o Jezusie.

Spotkaliśmy Go i lockdownie, i w trudnych chwilach rozłąki z najbliższymi, i w kryzysie społeczno-gospodarczym i nie możemy nie głosić tego, co doświadczyliśmy – mówi dyrektor krajowy papieskich Dzieł Misyjnych.

Ks. Będziński wyraża nadzieję, że Polacy włączą się w modlitwę w intencji rozwoju dzieła ewangelizacyjnego. To także czas dziękczynienia za rychłą beatyfikację Pauliny Jaricot, założycielki Dzieła Rozkrzewiania Wiary, która zostanie ogłoszona błogosławioną 22 maja przyszłego roku.

Reklama

Kapłan podkreśla, że świadomość o tym, że nie wszyscy na świecie znają jeszcze Jezusa, powinna towarzyszyć każdemu ochrzczonemu przez cały rok.

W kościołach odbędą się zbiórki na rzecz misji

W niedzielę w polskich kościołach zostaną zorganizowane zbiórki na rzecz misji. Ofiary trafią do 1117 miejsc na ziemi, w których prowadzona jest działalność misyjna.

Jak co roku, do wszystkich polskich parafii trafiły materiały liturgiczne, które można wykorzystać podczas Tygodnia Misyjnego – to m.in. myśli do homilii dla dorosłych i młodzieży oraz propozycje modlitw i liturgii mszy św. na każdy dzień, rozważania tajemnic różańca czy czytanki różańcowe.

Reklama

„Im głębszy kontakt mamy z Chrystusem, tym bardziej ewangelizacja staje się naszą osobistą sprawą. Tydzień misyjnego świętowania to możliwość głębokiej modlitwy, odnowy ducha, misyjnego nawrócenia parafii i wspólnot” – napisał we wstępie ks. dr Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM.

Czym zajmują się Papieskie Dzieła Misyjne?

Papieskie Dzieła Misyjne są narzędziem ewangelizacji pozostającym do dyspozycji papieża. Podlegają Kongregacji Ewangelizacji Narodów, której prefektem jest kard. Luis Antonio Tagle.

Celem Papieskich Dzieł Misyjnych jest kształtowanie współodpowiedzialności za wspólnotę Kościoła i zachęcanie wszystkich wierzących w Chrystusa do zaangażowania w ewangelizację świata. Jednym z zadań jest wspieranie formacji lokalnego duchowieństwa w krajach misyjnych.

Reklama

Do Rady Wyższej PDM należą sekretarze generalni Dzieł, prowadzący sekretariaty generalne w Rzymie. W poszczególnych krajach istnieją struktury krajowe Dzieł. W Polsce jest to Dyrekcja Krajowa PDM, Sekretariaty Krajowe Dzieł i dyrektorzy diecezjalni PDM.

kh/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę