Nasze projekty

Społeczne i kulturowe dylematy sportu i olimpizmu. Kolejna debata ,,Pro tempore. Dialog nauk”

Już 13 marca odbędzie się kolejna debata z cyklu „Pro tempore. Dialog nauk”. Tematem marcowej debaty będą „Społeczne i kulturowe dylematy sportu i olimpizmu”.

Akademia Katolicka w Warszawie wraz z Komitetem Nauk Teologicznych PAN oraz Akademią Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Pro tempore. Dialog nauk”.

W debacie udział wezmą:

dr hab. Zbigniew Dziubiński – Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, wiceprzewodniczący Polskiej Akademii Olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Reklama

dr hab. Jerzy Kostorz, prof. ucz. – Instytut Nauk Teologicznych Uniwersytetu Opolskiego, przewodniczący Komisji Etyki PZPN

dr Janusz Pyda OP – Instytut Tomistyczny, Akademia Katolicka w Warszawie

Debata odbędzie się 13 marca (środa) o godzinie 13:15 w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, ul. Marymoncka 34 (Aula im. Zygmunta Gilewicza – gmach główny). Wstęp wolny.

Reklama

Nagranie ze spotkania będzie dostępne na stronach: protempore.mkw.pl oraz akademiakatolicka.pl

Nauka poprzez dialog

„Pro tempore. Dialog nauk” to cykl debat interdyscyplinarnych. W ten sposób Komitet Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk wraz z Akademią Katolicką w Warszawie inicjuje rozmowy na tematy ważne. Ważne na dziś i na jutro.

Mówiąc „nauka”, mamy często na myśli badania, eksperymenty, publikacje, wykłady. Ale istnieje jeszcze inna forma uprawiania nauki. Jest nią rozmowa, dialog, debata, które zapisują się w świadomości, w sercu, w jakiś sposób odciskują się w człowieku.

Reklama

mat. prasowe

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę