Specjalny odpust na Rok Ignacjański. Gdzie można go uzyskać?

Od kilku tygodni w Kościele na całym świecie trwa Rok Ignacjański. Z tego powodu, we wszystkich świątyniach jezuickich można uzyskać odpust zupełny. Jakie warunki trzeba spełnić?

Cathopic/Catholic link Español

Rok Ignacjański trwa od 20 maja tego roku. Rozpoczął się dokładnie w 500. rocznicę nawrócenia św. Ignacego Loyoli, późniejszego założyciela zakonu jezuitów.

Z tej okazji każdy jezuicki kościół na świecie stał się świątynią jubileuszową, w której można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Jak uzyskać odpust?

Odpust zupełny można uzyskać dla siebie, lub dla zmarłych. Będąc w stanie łaski uświęcającej, trzeba nawiedzić jedną ze świątyń, wziąć udział w liturgii, lub pomodlić się odmawiając Ojcze Nasz, Wyznanie Wiary i pobożne wezwanie do Matki Bożej i św. Ignacego.

Reklama
Reklama

Taki sam odpust mogą też uzyskać osoby chore i starsze, które z ważnych powodów nie mogą wychodzić z domu. Muszą być w stanie łaski uświęcającej, wzbudzić w sobie intencję spełnienia warunków odpustu, włączyć się duchowo w liturgię, pomodlić się przed wizerunkiem św. Ignacego i ofiarować Bogu swoje cierpienie.

Rok Ignacjański zakończy się 31 lipca 2022 roku.

ag/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę