Nasze projekty

Siostry sakramentki zebrały środki na maszyny do opłatkarni! Dziękujemy

Udało się! Siostry benedyktynki Sakramentki z klasztoru na Nowym Mieście w Warszawie zebrały pełną kwotę potrzebną do zakupu nowych maszyn niezbędnych w ich opłatkarni. Dzięki tej pracy my mamy hostie i komunikanty do Mszy św., a siostry - źródło utrzymania swojego kontemplacyjnego zgromadzenia. 

Siostry ogłosiły zbiórkę na nowe maszyny zaledwie 11 lipca. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego dała wielu mediom, w tym Stacji7, pretekst do napisania zarówno o klasztorze na Nowym Mieście, jak i jego bieżących problemach. Tymi bez wątpienia był stan starych maszyn, na których pracuje dotychczasowa opłatkarnia prowadzona przez siostry. My i inne media zachęciliśmy naszych Czytelników do wsparcia tej zbiórki. Efekt? 

Udało się! Po kilkunastu dniach wspólnie zgromadziliśmy całą niezbędną do zakupu nowych maszyn kwotę czyli 160 tys. zł. Za zebrane środki siostry zakupią dwie maszyny: jedną do  wypieku hostii i komunikantów i drugą, do wypieku opłatków wigilijnych.

Siostry za naszym pośrednictwem wyrażają ogromną wdzięczność dla wszystkich Darczyńców! Do ich podziękowań dołącza też cała Redakcja naszego portalu! Jesteśmy szczęśliwi, że mamy tak wrażliwych i hojnych Czytelników! Wspólnie z Siostrami otaczamy Was modlitwą.

Reklama

***

Czytaj więcej o opłatkarni prowadzonej przez Siostry Sakramentki oraz o ich klasztorze>>

Opłatkarnia warszawskich Sióstr Sakramentek to miejsce niemal święte. Przesiąknięte wszechobecną modlitwą. Synonim „benedyktyńska praca” pasuje tu jak ulał. Wobec zalewu tanich komunikantów, wytwarzanych często z domieszką substancji niepszennych (które są niedozwolone), siostry nie chcą rezygnować z najwyższej jakości. Wyrabiają hostie z najlepszej mąki, dbając o każdy szczegół. Tak powstaje Chleb, który pod każdym względem jest godny sprawowania Eucharystii .

Reklama

 

 

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę