Nasze projekty

„Serce 2.0” – przygotowujemy się do ŚDM w Krakowie

Od pierwszej niedzieli Adwentu, pod nazwą "Serce 2.0", rozpoczyna się kolejny etap duchowego przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. Poinformował o tym biskup Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz młodzieży. Obecnie realizowany jest program przygotowań duchowych "Czat ze Słowem". Nowy program będzie istotnym zadaniem dla duszpasterzy i animatorów.

Ks. Grzegorz Suchodolski powiedział, że program „Serce 2.0” nawiązuje do błogosławieństwa: “Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. – Program proponuje pogłębioną comiesięczną refleksję nad dwoma sakramentami – spowiedzi oraz Eucharystii. To także do tych dwóch sakramentów odnosi się w nazwie termin „2.0”. Ideałem w realizacji programu byłoby zaproponowanie młodzieży w parafii lub dekanacie kilkugodzinnego spotkania np. w pierwszy piątek miesiąca – powiedział Radiu Plus Radom ks. Suchodolski.

Biskup Henryk Tomasik dodał, że Pokuta i Eucharystia służą oczyszczeniu i umocnieniu serca człowieka. – Mam wielką nadzieję, że ten czas przyczyni się do ożywienia pobożności eucharystycznej i pomoże wielu osobom, które zagubiły kontakt z Eucharystią, aby odnalazły drogę do kościoła w niedzielę, aby było to piękne uwielbienie Boga za Jego miłosierdzie, bo Eucharystia jest centrum życia chrześcijańskiego, bo Eucharystia buduje Kościół – powiedział biskup radomski.

Wśród materiałów, które niebawem trafią do diecezjalnych centrów ŚDM w Polsce, będą m.in. animacja wprowadzająca w temat spotkania, wspólnotowa celebracja nabożeństwa pokutnego, indywidualna spowiedź przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i wspólne uwielbienie oraz Eucharystia. Uzupełnieniem będzie konspekt do pracy w grupach oraz materiały do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Reklama
Reklama

Tematem pierwszego miesiąca (grudzień 2014) będzie hasło: Duchowe potrzeby – duchowe aplikacje. – Młodych poprosimy, aby na to spotkanie przynieśli ze sobą swoje smartfony. Dlaczego? Zaczekajcie do opublikowania konspektów. Materiały w połowie listopada będą dostępne na stronie Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży – www.kdm.org.pl – powiedział ks. Suchodolski.


rm / Radom

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite