Nasze projekty

Sejm odrzucił projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji

Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt ustawy "Stop aborcji". Projekt zakładał, że aborcja może być traktowana, jak zabójstwo. W związku z tym za jej dokonanie miało grozić od 5 do 25 lat albo dożywocie.

fot. Wikipedia Commons

Autorzy zebrali pod projektem ustawy 130 tysięcy podpisów obywateli. Uważają, że prawna ochrona życia dzieci poczętych jest w Polsce fikcją.

Wskazali również wadliwe zapisy kodeksu karnego, które powodują że „co roku tysiące dzieci w Polsce są bezkarnie zabijane”.

Według projektu, aborcja miała być traktowana tak samo jak zabójstwo. W związku z tym za jej dokonanie miało grozić od 5 do 25 lat albo dożywocie.

Reklama
Reklama

Za odrzuceniem projektu głosowało 361 posłów, 48 było przeciw, 12 się wstrzymało.

Zdaniem Fundacji Pro-prawo do życia, niepokojące jest zwłaszcza jawne oferowanie, np. w internecie, pigułek wczesnoporonnych.

„Ostrożne szacunki mówią o 30 tys. ofiar rocznie. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 nie stanowi istotnej bariery dla zabójców, ponieważ nie odnosi się w żaden sposób do ścigania aborcyjnych przestępstw” – informowała przy składaniu wniosku do Sejmu Fundacja Pro-prawo do życia.

Reklama
Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę