„Sawubona” – Siostry Nazaretanki odpowiadają na wątpliwości młodych

Siostry Nazaretanki pragną wyjść naprzeciw oczekiwaniom i wątpliwościom młodych, którzy poszukują prawdy o życiu i świecie. Najnowszy projekt pn. "Sawubona" ma być drogowskazem i przestrzenią, w której młodzi odnajdą siebie, a także odpowiedzi na pytania dotyczące Kościoła, wiary i życia.

Sawubona

Nazwa projektu budzi zainteresowanie, ponieważ na pierwszy rzut oka nie jest to powszechnie znane określenie. SAWUBONA w jednym z afrykańskich języków oznacza „widzę Cię, cenię, jesteś dla mnie ważny”. Siostry Nazaretanki właśnie przez tę inicjatywę pragną powiedzieć młodym, że są przyszłością Kościoła i mogą liczyć na wsparcie i pomoc.

Przestrzeń dla młodych

Każdy młody człowiek, który czuję, że chce porozmawiać, wspólnie szukać odpowiedzi na nurtujące pytania, wątpliwości może wziąć udział w inicjatywie. Zapraszamy by pierwszą formą kontaktu był mail – łatwiej pozbierać myśli, ubrać coś w słowa i czuć się swobodnie. Ta forma daje możliwość pozostania anonimowym. Później jeśli będziesz miał taką ochotę lub potrzebę możemy umówić się nią rozmowę telefoniczną lub online  – tłumaczą siostry. Siostry zapewniają także, że całość projektu otoczona jest modlitwą.

SPRAWDŹ: „Gniazdownicy”. W jakim wieku usamodzielniają się młodzi Polacy?

Reklama
Reklama

Każdy, kto ma wątpliwości i pytania może napisać na adres: [email protected] lub zgłosić się poprzez formularz na dole strony internetowej: https://dmn-nazaret.pl/sawubona/

Osoba, która będzie odpowiadać na Twoje maile to jedna z nas – sióstr nazaretanek. Oprócz zwyczajnej pracy, posługujemy w Duszpasterstwie Młodzieży Nazaretańskiej. Mamy pewne doświadczenie bycia z młodzieżą i towarzyszenia jej. Przede wszystkim lubimy rozmawiać z młodymi, szukać wspólnie odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące życia, wiary i Kościoła. Nie jesteśmy psychologami ani terapeutami, ale w razie konieczności spróbujemy podpowiedzieć Ci gdzie szukać odpowiedniej formy wsparcia – dodają siostry.

kw/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę