Są szczegóły pogrzebu o. Świerżewskiego. Franciszkanin został śmiertelnie pobity

Uroczystości pogrzebowe o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego, franciszkanina który został śmiertelnie pobity, potrwają trzy dni.

Fot. WiaraPodlasie24pl/Facebook

Pożegnanie o. Świerżewskiego rozpocznie się w czwartek 18 listopada w godz. 18.30-22.00 czuwaniem przy ciele zmarłego franciszkanina w kaplicy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach.

Kolejnego dnia, w piątek 19 listopada, o godz. 19:00 w katedrze siedleckiej zostanie odprawiona msza św. żałobna z udziałem bp. Kazimierza Gurdy, bp. Grzegorza Suchodolskiego oraz o. Grzegorza Marii Bartosika – prowincjała Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę 20 listopada o godz. 11:00 w Szumowie, w diecezji łomżyńskiej. Eucharystii będzie przewodniczył bp Janusz Stepnowski, biskup łomżyński. Po mszy ciało franciszkanina zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Reklama

Zakonnik zmarł w wyniku obrażeń po pobiciu

Franciszkanin, o. Maksymilian Adam Świerżewski, został ciężko pobity wieczorem 11 listopada w parku „Aleksandria” w Siedlcach i po kilku godzinach zmarł w szpitalu. Policja prowadzi śledztwo i szuka świadków zdarzenia.

Prokuratura zakwalifikowała zgon franciszkanina wstępnie jako pobicie ze skutkiem śmiertelnym (art. 156 kodeksu karnego). Zgodnie z tym przepisem, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka, sprawcy grozi od 5 lat więzienia do nawet dożywocia. Nie jest natomiast wykluczone, że ta kwalifikacja zostanie zmieniona na zabójstwo.

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę