Rosną szanse na przyjazd Syryjczyków do Polski

Coraz większe szanse na przyjazd 1500 Syryjczyków do Polski. Reprezentanci Urzędu do spraw Cudzoziemców, MSW i MSZ spotkali się przedstawicielami Fundacji Estera.

Jak mówi rzecznik MSW Małgorzata Woźniak, podczas dzisiejszego spotkania ustalane były kwestie związane z transportem Syryjczyków, ich pobytem w Polsce oraz wizami. Omówiono także strukturę rodzin. Na najbliższy czwartek zaplanowano kolejne spotkanie, mające doprecyzować te szczegóły.

Choć władze wyrażają chęć współpracy, to przyjazd Syryjczyków nie jest jeszcze przesądzony. Rzeczniczka MSW podkreśla, że przyjęcie uchodźców to olbrzymie przedsięwzięcie.

Podczas czwartkowego spotkania zostaną omówione kwestie mieszkaniowe. Jak zaznacza rzeczniczka MSW, fundacja zadeklarowała, że poda konkretne adresy rozlokowania Syryjczyków, których przyjęcie wyraziły różne kościoły chrześcijańskie.

Reklama
Reklama

Fundacja Estera od kilku miesięcy zabiega o przyjazd do Polski 300 chrześcijańskich rodzin z ogarniętej wojną Syrii. Koszty pobytu uchodźców chcą pokryć organizacje charytatywne, kościoły chrześcijanskie oraz przedsiębiorcy.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Katarzyna Ingram/dabr

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę