Nasze projekty

Rekolekcje z kawą w tle

Spotkania przy kawie i teologii w trzech różnych cieszyńskich kawiarniach oraz Msza św. w zabytkowym kościele – tak będą wyglądały rozpoczynające się 13 grudnia „Rekolekcje adwentowe z kawą w tle – dla tych, dla których nic nie jest oczywiste”. Inicjatywa adresowana jest do wszystkich, choć skupia się w pierwszym rzędzie wokół trzech duszpasterstw: nauczycieli, lekarzy i środowisk twórczych.

Jak wyjaśnił jeden z inicjatorów „kawiarnianych rekolekcji”, ks. dr Andrzej Abdank-Kozubski, chodziło o to, by zaproponować „niestandardowe spotkania z szeroko rozumianą teologią”.

– Wybrane kawiarnie to efekt uzgodnień z ich właścicielami, którzy zechcieli wziąć udział w przedsięwzięciu. Nie ukrywamy, że chcieliśmy spróbować jakiejś nowej, nietypowej formy spotkania w innym otoczeniu niż świątynia – wyjaśnił cieszyński duszpasterz służby zdrowia.

Pierwsze spotkanie w ramach rekolekcji odbędzie się 13 grudnia w Kawiarni Zamek Cieszyn. Gospodarz tego wieczoru, ks. Abdank-Kozubski w wykładzie pt. „I co dalej? W stronę radykalnej przyszłości” chce poruszyć kwestie eschatologiczne.

Reklama
Reklama

Z kolei 14 grudnia w kawiarni-antykwariacie-księgarni „ Kornel i Przyjaciele” znany na Śląsku Cieszyńskim kapłan-filozof, ks. dr Leszek Łysień zamierza wyjaśnić, czym jest „Myślenie według Ewangelii”, a 16 grudnia w kawiarni „Pod Arkadami” dyrektor Katolickiego Liceum w Cieszynie, ks. Tomasz Sroka wraz z nauczycielkami, Jolantą Dawidowicz-Macurą i Aldoną Kałużą-Kanadys zapraszają do panelu pt. „…i zapomnij, że jesteś, kiedy mówisz, że kochasz”. Wszystkie spotkania w ramach rekolekcji rozpoczynają się o godz. 19.00.

Rekolekcje zakończy 17 grudnia wspólna Msza św. o godz. 11.00 sprawowana w kościele pw. Świętej Trójcy w Cieszynie.


rk / Cieszyn

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite