Nasze projekty

Protesty w całej Polsce. Zbierze się Rada Stała KEP

W całej Polsce trwają protesty po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego który stwierdził, że tzw. przesłanka eugeniczna jest niezgodna z konstytucją. W związku z nimi w środę w trybie online zbierze się Rada Stała Komisji Episkopatu Polski.

Episkopat.pl

„W związku z aktualną sytuacją w kraju, jutro tj. 28 października 2020 roku, zbierze się w trybie on-line Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski” – czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej episkopatu.

Obrady będzie prowadził abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Rada Stała KEP koordynuje pracę całej konferencji. Należy do niej 13 polskich biskupów. Z urzędu jej członkami są: abp Stanisław Gądecki (szef KEP i metropolita poznański), abp Marek Jędraszewski (metropolita krakowski), bp Artur Miziński (sekretarz KEP), kard. Kazimierz Nycz (metropolita warszawski), abp Wojciech Polak (Prymas Polski), abp Stanisław Budzik (metropolita lubelski), bp Andrzej Czaja (biskup opolski), abp Grzegorz Ryś (metropolita łódzki), abp Józef Kupny (metropolita wrocławski), abp Wiktor Skworc (metropolita katowicki), bp Piotr Turzyński (biskup pomocniczy diecezji radomskiej), abp Andrzej Dzięga (metropolita szczecińsko-kamieński) i bp Damian Bryl (biskup pomocniczy diecezji poznańskiej).

Reklama
Reklama

Protesty w całej Polsce to efekt orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z czwartku, który stwierdził, że tzw. przesłanka eugeniczna nie jest zgodna z konstytucją. Zezwalała ona na aborcję, jeżeli badania lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu, albo nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu dziecka.

SPRAWDŹ: Prymas: naszą bronią nie jest walka, tylko modlitwa

ag/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę