Prestiżowa nagroda dla s. Anny Bałchan

„Za wielkie serce, miłosierdzie oraz nieustępliwą obronę godności człowieczej” nagrodę im. bł. ks. Emila Szramka w katowickiej parafii mariackiej otrzymała s. Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej.

Abp Wiktor Skworc na zakończenie Eucharystii odpustowej w katowickiej parafii, w której proboszczem był bł. ks. Emil Szramek, wręczył nagrodę jego imienia. Niestety s. Anna nie mogła być na uroczystości osobiście obecna, gdyż prowadzi rekolekcje w Poznaniu, a ich termin został ustalony na długo przed informacją o nagrodzie. W jej imieniu statuetkę odebrała s. Avelina.

Laudację wygłosił ks. Stanisław Puchała, który zwrócił uwagę na symboliczność dat związanych z przyznaniem nagrody. Nagroda została przyznana we wspomnienie św. Karoliny Kózkówny – patronki ofiar przemocy. Wręczenie nagrody to dzień rozpoczęcia Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Również data 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest istotną datą, gdyż jest to święto patronalne Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej.

Reklama
Reklama

S. Anna należy do Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, które powstało w XIX w., a jednym z jego charyzmatów jest ratowanie kobiet przed nędzą moralną i materialną. Laureatka nagrody postawiła na pracę wśród kobiet trudniących się prostytucją. Jest również prezesem Stowarzyszenia „Po MOC” w Katowicach oraz prowadzi całodobowy ośrodek dla kobiet z dziećmi – ofiar przemocy i handlu ludźmi.


ks. sk / Katowice

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę