Nasze projekty

„Pozyskiwać ludzi dla Chrystusa”. Nowy film, pokazujący życie w seminarium

Jak wygląda codzienność kleryków w seminarium? Jak odkryli swoje powołanie? Między innymi o tym opowiada nowy film dokumentalny "Powołanie". Oprócz migawek z życia kleryków, w filmie możemy posłuchać także ich wyjątkowych historii.

fot. EKS/Youtube.com

„Powołanie” to film dokumentalny opowiadający o życiu, modlitwie, ale i powołaniu do życia w kapłaństwie przyszłych księży na co dzień kształcących się w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Ełckiej.

Bohaterami filmu są klerycy, ale i ich wykładowcy oraz opiekunowie. Autorem filmu jest Jerzy Ledziński, znany również jako EKS. Jest fotografem i chrześcijańskim raperem. „Pomysł na ten film zrodził się w pierwszej połowie 2022 roku. Pomyślałem, że chciałbym posłużyć tym, co mam, dla mojego kościoła. Dzięki otwartości księży z Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku udało się zrealizować ten krótki dokument” – można przeczytać w informacji na końcu filmu.

W seminarium spędził dwa dni, podczas których powstał zapis codzienności kleryków. Towarzyszymy im podczas nauki, modlitwy czy posiłków. Tematem przewodnim całego dokumentu jest powołanie – odkrycie go i przygotowanie do posługi. Oprócz migawek z codziennego seminaryjnego życia, można posłuchać także historii kilku kleryków. Opowiadają o tym, jak to się stało, że są w seminarium, jak odkryli swoje powołanie.

Reklama

Ta myśl była tak wyjątkowa, że ona się zakorzeniła w moim sercu albo z tyłu głowy i uciekałem od tego. Teraz doradziłbym, nie uciekać od tej myśli i odważyć się. Tylko, żeby nie była to przymuszona odwaga, tylko przemyślana: „Boże ja spróbuje” (…). Człowiek nigdzie indziej nie będzie szczęśliwy, niż tam gdzie wypełnia wolę Boga, w swoim powołaniu. Pan Bóg każdemu z nas wyznaczył drogę, w której chce żebyśmy byli szczęśliwi – mówi w filmie jeden z kleryków.

Film swoją premierę miał 16 stycznia. Można obejrzeć go za darmo na platformie Youtube:

pa, radio5.com.pl, deon.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę