Nasze projekty

„Pozornie małe rzeczy wykonywać z ekstremalną miłością”. Żołnierze na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

Ekstremalnej Drodze Krzyżowej towarzyszyła modlitwa za oficerów wojsk lądowych i powietrznych, kapelanów i weteranów wojskowych, uczestników misji zagranicznych, funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji.

Fot. ordynariat.wp.mil.pl

Piętnastoosobowa grupa żołnierzy pokonała 33-kilometrową trasę wiodącą Puszczy Kampinoskiej przez cmentarz w Palmirach, miejscowość Laski, a następnie ulice Miasta Warszawy do Katedry Polowej Wojska Polskiego. 

„Zwyczajne rzeczy trzeba wykonywać z miłością”

Nie jesteśmy wezwani do robienia rzeczy ekstremalnych, a jeśli je robimy to nie można zapominać o tych zwyczajnych, które należy wykonywać z miłością i równie wielkim wysiłkiem, jak te ekstremalne. Miłować Boga i bliźniego w codzienności „znaczy daleko więcej niż wszystkie całopalenia i ofiary” (Mk 12, 33) – usłyszeli uczestnicy EDK podczas Mszy świętej.

edk-zolnierze-ordynariat
Fot. ordynariat.wp.mil.pl

Szczególnym elementem EDK były rozważania audio Drogi Krzyżowej, przygotowane przez oficerów wojsk lądowych i powietrznych, kapelanów i weteranów wojskowych, uczestników misji zagranicznych, funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji. Każde rozważanie zostało zakończone modlitwą Ojcze nasz ofiarowaną w intencji autora rozważania oraz osób dotkniętych podobnym doświadczeniem. Warto dodać, że połowa grupy pierwszy raz uczestniczyła w tym wyjątkowym nabożeństwie. 

Reklama

W Drodze Krzyżowej wzięli udział żołnierze z Garnizonu Warszawa 10. Warszawski Pułk Samochodowy, Pułk Reprezentacyjny, 1. Baza lotnictwa Transportowego, Ordynariat Polowy) i Nowego Dworu Mazowieckiego (2. Mazowiecki Pułk Saperów, Batalion Dowodzenia WOT) wraz z cywilami.

xMK,ordynariat.wp.mil.pl, zś/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę