Nasze projekty

„Powołanie utkane na miarę”. Inicjatywa, która wesprze kleryków misyjnych

W ramach akcji "Powołanie utkane na miarę" 1 proc. zysku ze sprzedaży koszul kapłańskich i komeż zostanie przekazana na formację kleryków misyjnych. Inicjatywa wystartuje w niedzielę, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, i potrwa przez rok.

Inicjatywa „Powołanie utkane na miarę” to wspólny projekt Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce i Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. Cieszymy się, że możemy rozpocząć akcję w Niedzielę Dobrego Pasterza. Chcemy wspólnie z Papieskimi Dziełami Misyjnymi wspierać kleryków z krajów misyjnych – mówi siostra Damaris Suchenia PDDM, przełożona prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza.

Uczennice Boskiego Mistrza mają misję eucharystyczno-kapłańsko-liturgiczną, więc akcja „Powołanie utkane na miarę” wpisuje się w charyzmat ich zgromadzenia.
Akcja jest bliska charyzmatowi Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, to modlitwa, ale też praca fizyczna na rzecz apostolstwa liturgicznego. Mam nadzieję, że przyniesie duchowe owoce seminarzystom na całym świecie – dodaje ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.

80 tys. kleryków w krajach misyjnych

Cieszymy się, że możemy zrobić coś wspólnie z Papieskimi Dziełami Misyjnymi, czyli dla Ojca Świętego Franciszka, któremu bardzo zależy, aby Kościół w krajach misyjnych rozwijał się i miał dużo miejscowych powołań. Dzięki tej akcji sprzedaż szat i paramentów liturgicznych w Centrach Apostolstwa Liturgicznego nabierze wymiaru misyjnego – podkreśla siostra Violetta Tarka PDDM, ekonomka prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza.

Reklama
Reklama

Niedziela Dobrego Pasterza to szczególny czas modlitwy i wspierania powołań w Polsce, ale również tych na całym świecie. Zachęcamy do modlitwy i konkretnej ofiary na rzecz 80 tys. kleryków w krajach misyjnych. Niedziela Dobrego Pasterza to święto patronalne Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła – wyjaśnia dyrektor krajowy PDM.

„Dzieło” od 120 lat wspiera seminarzystów

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła – jedno z czterech Papieskich Dzieł Misyjnych – w centrum stawia troskę o powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego w młodych Kościołach na terenach misyjnych.

PDPA od ponad 120 lat duchowo i materialnie wspiera kształcenie i formację seminarzystów oraz kandydatów do zgromadzeń zakonnych w krajach misyjnych, a także pomaga w budowie i wyposażeniu seminariów oraz domów formacyjnych na misjach.

Reklama
Reklama

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce na stałe wspierają dwa seminaria na misjach – Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne św. Jana Marii Vianneya w diecezji Moramanga na Madagaskarze oraz Wyższe Seminarium Duchowne św. Augustyna w Wikariacie Apostolskim Iquitos w Peru. W roku 2020 na pomoc dla seminariów misyjnych Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce przekazały 76 603,69 USD.

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę