Nasze projekty

Poruszający gest Igi Świątek. „Pomoc na Ukrainie wciąż jest potrzebna, my nadal jesteśmy potrzebni”

Iga Świątek zdobyła się na piękny gest wobec Ukrainy i wystawiła na licytację unikatowe przedmioty, m.in. strój ze zwycięskiego US Open 2022. "Chciałam w szczególny sposób uczcić mój poprzedni sezon, przypominając ludziom, że pomoc na Ukrainie wciąż jest potrzebna, my nadal jesteśmy potrzebni" - podkreśla.

fot. wikipedia.org/iga.swiatek, instagram.com

Iga Świątek od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę czynnie wspiera naszych wschodnich sąsiadów. Podczas swoich meczów gra ze wstążką w barwach ukraińskiej flagi, w wywiadach ciągle przypomina o tragedii miliona ludzi z Ukrainy. W lipcu zeszłego roku zorganizowała w Krakowie charytatywny turniej tenisowy „Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy”.

CZYTAJ: Świątek: podziwiam siłę i odwagę Ukraińców, jestem dumna z Polaków

Kilka dni temu polska tenisistka we współpracy z UNICEF Polska rozpoczęła kolejną akcję, której celem jest wsparcie najmłodszych dotkniętych wojną na Ukrainie. Chciałam w szczególny sposób uczcić mój poprzedni sezon, przypominając ludziom, że pomoc na Ukrainie wciąż jest potrzebna, my nadal jesteśmy potrzebni – podkreśla we wpisie w mediach społecznościowych.

Reklama

Tenisistka wystawiła na licytację między innymi buty, w których wygrała Roland Garros 2022 czy strój ze zwycięskiego US Open 2022. Środki trafią do UNICEF Polska aby wesprzeć ukraińskie dzieci, które uciekły przed wojną i mieszkają obecnie w Polsce – zaznacza Iga Świątek.

pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę