Piękny gest polskich tenisistek. Zagrają charytatywny mecz dla Ukrainy

Iga Świątek zagra przeciwko Agnieszce Radwańskiej! Już 23 lipca w Krakowie polskie tenisistki wezmą udział w charytatywnym meczu, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Ukrainy, ciągle broniącej się przed rosyjską inwazją. Podczas tenisowego wydarzenia zobaczyć będzie można także Jelinę Switolinę, Serhija Stachowskiego czy Martyna Pawelskiego.

fot. Carine06/si.robi/Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0/wikimedia

O wydarzeniu poinformowała za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych m.in. Iga Świątek. 21-letnia tenisistka podkreśliła, że od miesięcy pracowała ze swoim zespołem nad inicjatywą pomocową dla Ukrainy, aby realnie wesprzeć potrzebujących, którzy cierpią z powodu rosyjskiej inwazji.

Wraz z Agnieszką Radwańską, Eliną Svitoliną, Serhijem Stachowskim i Martynem Pawelskim już 23 lipca spotkamy się w Krakowie podczas wyjątkowego wydarzenia. Rozegramy pokazowy mecz miksta, a my z Agnieszką też jeden set singla – dodała.

Gościem specjalnym podczas wydarzenia będzie także były piłkarz Andrij Szewczenko. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany „na wsparcie dzieci i nastolatków dotkniętych wojną w Ukrainie”

Reklama

To będzie wyjątkowe wydarzenie, takiego nigdy dotąd nie było. Jestem zaszczycona, że będę tego dnia z tak wspaniałymi koleżankami i kolegami z kortu grać w słusznej sprawie. Siła sportu teraz nabiera jeszcze większego znaczenia. Teraz jesteśmy razem dla Ukrainy – skomentowała na swoim Twitterze Agnieszka Radwańska.

Sprzedaż biletów rozpocznie się jutro, 30 czerwca o godzinie 18:00. Będzie można je kupować za pośrednictwem strony internetowej Igi Świątek www.igaswiatek.pl.

Reklama

pa, sport.interia.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę