Nasze projekty

Ponad 3 tys. młodych osób spotka się w Tarnowie. Rozpoczęło się III Forum Młodzieży

Podczas dwudniowego Forum Młodzieży w Tarnowie są świadectwa, modlitwa, konferencje a także wspólna zabawa. "Jest super i bardzo się cieszymy, że tutaj jesteśmy" - podkreślają uczestnicy.

fot. wirestock/freepik.com

Powstań i żyj jest forum o życiu. To co wybrzmiewa na tym wydarzeniu to pytanie czy lubisz siebie? Jeśli lubisz siebie to poradzisz sobie ze współczesnymi problemami, wyzwaniami – mówi Marcin Lewandowski, prezes Fundacji Alegoria, szkoleniowiec, animator społeczności lokalnych, lider wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie.

Monika Chochla – psycholożka, coach, terapeutka dodaje, że młodym nie jest dziś łatwo, a świat internetu i mediów społecznościowych też im nie pomaga. Bardzo ciężko jest opierać całą swoją samoocenę tylko na tym, ile dostajemy lajków. To droga donikąd. To nigdy nam nie zastąpi konkretnych więzi tu i teraz, w realu – dodaje gość Forum.

ZOBACZ: Uzależnia, ale i inspiruje. Na co uważać wdrażając młodych ludzi w świat TikToka?

Reklama

Młodzi przyjechali do Tarnowa z całej diecezji

Jest super i bardzo się cieszymy, że tutaj jesteśmy. Akceptacja siebie pozwala nam żyć z radością, uśmiechem, a tym uśmiechem możemy zarażać innych. Jeśli nie polubimy siebie to jak mamy polubić kogoś innego? To prosta rzecz, pokochać siebie – opowiadają uczniowie szkół średnich. Jutro takie samo spotkanie będzie dla uczniów 8. klas szkół podstawowych.

III Forum Młodzieży w Tarnowie to także modlitwa – adoracja, sakrament pokuty i pojednania. Z młodymi spotyka się także bp Artur Ważny.

Najpierw młodzi muszą się spotkać sami ze sobą i z Chrystusem, który ich przebudzi, odnowi, poukłada a wtedy będą mogli budować wspólnotę. Trudno mówić o wspólnocie kiedy mam kłopot ze sobą. Chociaż jedno z drugim jest związane, bo we wspólnocie doznajemy spotkania z Jezusem i uzdrowienia. Zanim pomyślimy o innych, to warto, żeby młodzi pomyśleli o sobie, zobaczyli swoje wnętrze, bo często żyją tym co zewnętrzne, przelotne, banalne, a właśnie boją się zobaczyć środka, bo boją się tego co zobaczą, a mogą zobaczyć piękne rzeczy. Trzeba im w tym pomóc – dodaje biskup.

Reklama

Wydarzenie zorganizowali Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Rusz Duszę we współpracy z Wydziałem Nowej Ewangelizacji i Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

KAI,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę