Nasze projekty

Ponad 2,5 ton żywności zebrano w akcji Kromka Chleba

Ponad 2,5 tony żywności i ponad 2,5 tys. złotych uzbierano podczas zbiórki „Kromka chleba dla sąsiada”, którą przeprowadzono we wtorek, 19 września 2017 r. na terenie diecezji siedleckiej. Akcję przeprowadziła Caritas Diecezji Siedleckiej.

W akcję włączyły się cztery parafialne zespoły i sześć szkolnych kół Caritas, a także wolontariusze z Centrów Wolontariatu w Siedlcach, Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Rykach, Miastkowie Kościelnym, Łukowie i Dubecznej – łącznie 248 osób. Zbiórkę przeprowadzono w 20 sklepach sieciowych Biedronka i 4 prywatnych sklepach osiedlowych.

– Na terenie całej diecezji otrzymaliśmy od darczyńców 2 510,61kg żywności, która będzie wydana w postaci 250 paczek dla rodzin ubogich, osób bezdomnych i najbardziej potrzebujących na terenie całej diecezji. Zebraliśmy również pieniądze o wartości 2 611,35 zł, które zostaną przeznaczone na potrzeby jadłodajni działających przy diecezjalnej Caritas oraz na zakup artykułów niezbędnych dla potrzebujących w parafiach, które przeprowadziły zbiórkę do puszek – podsumowuje Urszula Kosińska, koordynator kampanii Kromka Chleba Caritas w Caritas Diecezji Siedleckiej.

Celem ogólnopolskiej akcji „Kromka chleba dla sąsiada” jest uświadomienie społeczeństwa o potrzebach osób ubogich Kampanię „Kromka chleba dla sąsiada” można wspierać również przez wysyłanie wiadomości SMS o treści „Kromka” na numer 72052 i przez wpłaty na konto Caritas.

Reklama
Reklama

(KAI) an, mip / Siedlce

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite