Nasze projekty

Pomóż misjonarzom kupić motocykl. Albo konia

Samochód, motocykl, koń albo muł - to środki transportu, którymi posługują się na co dzień misjonarze, a których nieraz im brakuje. Dlatego już 22 lipca startuje doroczna Akcja św. Krzysztof, gdzie wszyscy kierowcy mogą dorzucić się do zbiórki na ten cel.

Akcję organizuje wspierająca misjonarzy organizacja Miva Polska. Proponuje, by w dniach 22-29 lipca kierowcy za każdy szczęśliwie przejechany kilometr jazdy przekazali 1 grosz na zakup transportu dla misjonarzy.
Bardzo wielu kierowców w Polsce patrzy na licznik i liczbę kilometrów przejechanych w miesiącu, inni w ciągu pół roku, czy roku i wpłacają swoją pomoc na misyjne pojazdy. Czynią to w duchu solidarności z misjonarzami, którzy pracują w różnych miejscach na świecie, w których nie ma rozwiniętego transportu. W ten właśnie konkretny sposób pomagamy w niesieniu Ewangelii na krańce świata i czynieniu dobra innym – mówi ks. Jerzy Kraśnicki dyrektor Miva Polska.

Organizacja relacjonuje, że do misyjnych środków transportu należą nie tylko tak oczywiste pojazdy jak samochód terenowy, motocykl czy ambulans, ale również łodzie, barki, konie czy muły. Pomagają one w dotarciu do odległych kościołów, transporcie chorych, budowaniu kaplic, przedszkoli i szkół, ratowaniu ludzi podczas klęsk żywiołowych oraz wojen, a także w prowadzeniu regularnej pracy duszpasterskiej.

mg/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę