Nasze projekty

Pomoc dla Kosowa

Transport pomocy dla Kosowa wyruszy 7 kwietnia. Z prośbą o wsparcie do Fundacji „Redemptoris Missio” zgłosili się polscy żołnierze pełniący w Kosowie misję o charakterze stabilizacyjnym.

Kosowo to młode, europejskie państwo, które po wojnie boryka się z wieloma problemami ekonomicznymi. Bezrobocie w republice Kosowa wynosi 45%. Polscy żołnierze pełnią w Kosowie misję stabilizacyjną.

 

Przed trzema laty Fundacja „Redemptoris Missio” podarowała kosowskim dzieciom wózki inwalidzkie – tak rozpoczęła się współpraca między Fundacją a polskimi żołnierzami z Kosowa.

Reklama
Reklama

 

Pomoc dla Kosowa

Żołnierze patrolują tereny przygraniczne, rozmawiają z liderami poszczególnych wiosek, odwiedzają szkoły i poszczególne rodziny, i widzą, że ludzie w Kosowie żyją często w skrajnym ubóstwie.

Reklama
Reklama
Pomoc dla Kosowa
Polscy żołnierze w Kosowie

Fundacja stara się na te potrzeby odpowiedzieć. Dzisiejsza pomoc trafi do najbiedniejszych rodzin w gminach Kacanik, Hani i Elezit.

 

W transporcie pomogą żołnierze z XIV Wojskowego Oddziału Gospodarczego. Samochód wojskowy z Poznania pojedzie do Bydgoszczy, a stamtąd po ocleniu dary wyruszą konwojem do Kosowa.

Reklama

 

Do tej pory dzięki hojności Poznaniaków udało się do Kosowa wysłać osiem ton pomocy. Były to głównie  przybory szkolne, odzież, ale także materiały medyczne dla kosowskich szpitali.  Warunkiem przyjmowania rzeczy było to, aby odzież była uprana i czysta, aby w żaden sposób nie urazić obdarowanych.

 

Do akcji dołączyli również Włóczkersi i podarowali tamtejszym dzieciom wełniane czapeczki.

Piąty transport pomocy dla Kosowa przygotowany przez Redemptoris Missio to ponad tona odzieży i materiałów medycznych, a wśród nich 60 000 gazików i 10 000 sztuk rękawic jednorazowych. Pierwszy transport składał się z wózków inwalidzkich, drugi – z ponad tony towarów, a trzeci z 2,5 tony odzieży, przyborów szkolnych i środków opatrunkowych. Do czwartego transportu zdołaliśmy zapakować cztery tony pomocy.

 

Pomoc dla Kosowa

Tym razem wysyłamy do Kosowa tonę pomocy, gdyż logistycy wojskowi przeznaczyli w tym transporcie na pomoc humanitarną pół kontenera. W transportach wojskowych priorytetowo jest traktowane zaopatrzenie dla kontyngentu wojskowego.

                                                                                                                                       


www.medicus.ump.edu.pl

www.facebook.com/fundacja.redemptorismissio

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę