Nasze projekty

„Polskie ślady soboru”. Muzeum Mt 5,14 zaprasza na debatę o Soborze Watykańskim II

Już w najbliższy czwartek, 8 grudnia odbędzie się ostatnia debata z cyklu "Radość i nadzieja - spojrzenie na Sobór Watykański II", organizowanego przez Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

materiały prasowe Muzeum Mt 5,14

Jak wprowadzano reformy soborowe w Polsce? Kto był za nie odpowiedzialny? Czy biskupom można zarzucić w tym kontekście opieszałość i lęk? A może raczej wykazali się rozwagą i powściągliwością? No i czy Polacy byli gotowi na zmiany, jakim miał zostać poddany Kościół? O tym dyskutować będą uczestnicy ostatniej już soborowej debaty w Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, która odbędzie się w czwartek 8 grudnia o godz. 18.00.

W debacie udział wezmą: prof. Michał Białkowski, ks. prof. Robert Skrzypczak, ks. prof. Zdzisław Kijas i ks. dr hab. Andrzej Dobrzyński. Debata połączona będzie z prezentacją książki prof. Michała Białkowskiego „Sobór Watykański II. Polska historia”.

Debata rozpocznie się o godzinie 18:00 8 grudnia w siedzibie Muzeum przy ul. Prymasa Augusta Hlonda 1, pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie.

Reklama
materiały prasowe

Cykl debat „Radość i nadzieja” stanowić ma zaproszenie do rozmowy ludzi mających różne wizje Kościoła i odmienną wrażliwość eklezjalną. Zaproszeni do dyskusji zastanawiać się będą nad blaskami i cieniami recepcji „Vaticanum II”, a także nad rolą patronów Mt 5,14 we wprowadzeniu dorobku soborowego w krwioobieg Kościoła w Polsce, a w przypadku Karola Wojtyły – także w wymiarze powszechnym – podkreślają organizatorzy.

archwwa.pl, materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę