Nasze projekty

Polskie Pieśni Pasyjne zabrzmią jutro dla Syrii

W Wielki Piątek, 30 marca, o godz. 20.00 Polska Opera Królewska wykona w Łazienkach Królewskich polskie pieśni pasyjne niosące przesłanie pokoju i wsparcia dla ofiar wojny w Syrii.

To kolejne wydarzenie muzyczne wyrażające solidarność z milionami rodzin dotkniętych koszmarem wojny, która w Syrii toczy się od 7 lat. Podczas transmisji w TVP 1 będzie prowadzona zbiórka SMS.

Brak wody, mieszkania, opieki lekarskiej. Głód, chłód i wielkie cierpienie. Sytuacja w Syrii jest dramatyczna. Na naszą pomoc czeka 13 milionów ludzi, w tym 6 milionów dzieci.

To kolejne, po styczniowym koncercie w Łazienkach Królewskich, tego typu wydarzenie współorganizowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Caritas Polska, Polską Operę Królewską, Muzeum Łazienki Królewskie i TVP1. Na początku stycznia 2018 r. w Łazienkach Królewskich można było wysłuchać najpiękniejszych polskich i syryjskich kolęd, również w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Podczas transmisji koncertu dzięki SMS-owej zbiórce udało się zebrać wówczas blisko milion złotych.

Reklama
Reklama

Podczas transmisji na antenie TVP1 będzie prowadzona SMS-owa zbiórka charytatywna, z której dochód zostanie przekazany na pomoc mieszkańcom ogarniętej wojną Syrii. Wspomóc ich można wysyłając wiadomość o treści SYRIA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

Program pomocy ofiarom wojny w Syrii „Rodzina Rodzinie”, prowadzony przez Caritas Polska, jest bardzo prosty, a zarazem unikatowy na skalę światową. Polska rodzina pomaga wybranej rodzinie syryjskiej wpłacając środki finansowe. Aby włączyć się w pomoc można zadeklarować jednorazową kwotę lub udzielać regularnego wsparcia przez 6 miesięcy, wysłać SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem SYRIA Caritas Polska, ul. Okopowa 55 01-043 Warszawa Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384.

Szczegóły na: www.rodzinarodzinie.caritas.pl.

Reklama
Reklama

 

KAI/ad

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę